Liga serbska - 24. kolejka Super Ligi: FK Radnički Niš - FK Inđija 2-1 (0-0)

W spotkaniu 24. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 1 marca, drużyna FK Radnički wygrała z Inđiją 2-1 (0-0). Mecz na Gradskim Stadionie Čair w Niszu obejrzało 1 000 widzów.

24. kolejka Serbia - Super Liga
2020-03-01 16:00 | Stadion: Gradski Stadion Čair | Widzów: 1000 | Arbiter: Pe. Piper
FK Radnički Niš
FK Inđija
2
1
N. Čumić 46',49'
B. Ilić 65'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół FK Radnički wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 26. minucie arbiter pokazał kartkę Mihailowi Jovanoviciowi, zawodnikowi gości.

W 32. minucie Milan Janjić został zmieniony przez Stefana Purticia. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Vojin Pavlović z Inđii. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy piłkarze FK Radnički nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 46. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Nikola Čumić. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Zespół Inđii ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W pierwszych minutach drugiej połowy Nikola Čumić ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FK Radnički: Lazarowi Đorđeviciowi w 55. i Mariowi Maslaciowi w 57. minucie. W tej samej minucie trener FK Radnički postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Saša Stojanović, a murawę opuścił Stefan Mihajlović. W 60. minucie Branislav Tomić został zmieniony przez Ognjena Krasicia, co miało wzmocnić drużynę Inđii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikolę Čumić na Filipa Kneževicia.

Piłkarze Inđii odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 65. minucie gola kontaktowego strzelił Brana Ilić.

W 70. minucie sędzia ukarał kartką Dušana Pantelicia, zawodnika FK Radnički. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 77. minucie, w zespole FK Radnički za Dušana Pantelicia wszedł Ognjen Bjeličić, a w jedenastce Inđii Nemanja Bosančić zmienił Srđana Dimitrova. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Miloje Preković
55′ Lazar Đorđević
Nemanja Bosančić77′
Bojan Letić
Luka Cucin
57′ Mario Maslać
Mihailo Jovanović26′
Aleksandar Todorovski
Miloš Mihajlov
70′ 77′ Dušan Pantelić
Miljan Ilić
Aleksandar Pejović
Milan Janjić32′
Nemanja Subotić
Vladan Milosavljev
 46′ (k.), 49′ 64′ Nikola Čumić
Vojin Pavlović43′
Nemanja Kojić
Branislav Tomić60′
57′ Stefan Mihajlović
Brana Ilić  65′
Stefan Ilić
Marko Knežević
Nikola Stevanović
Aleksa Jovanović
64′ Filip Knežević
Nebojša Bastajić
Stefan Milosavljević
Srđan Dimitrov77′
57′ Saša Stojanović
Ognjen Krasić60′
77′ Ognjen Bjeličić
Stefan Purtić32′
Vladimir Đilas
Miroslav Marković

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom FK Radnički, a zawodnikom gości przyznał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.