Liga serbska - 24. kolejka Super Ligi: FK Proleter Novi Sad - FK Mačva Šabac 1-1 (0-0)

W spotkaniu 24. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 1 marca, zespół Proleteru zremisował z FK Mačva 1-1 (0-0). Mecz na Stadionie Karađorđe w Nowym Sadzie obejrzało 300 widzów.

24. kolejka Serbia - Super Liga
2020-03-01 16:00 | Stadion: Stadion Karađorđe | Widzów: 300 | Arbiter: N. Simović
FK Proleter Novi Sad
FK Mačva Šabac
1
1
M. Mirosavljev 52'
B. Mihajlović 74'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem meczów zespół FK Mačva wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Proleteru zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FK Mačva była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Proleteru otworzyli wynik. W 52. minucie na listę strzelców wpisał się Milan Mirosavljev.

W 55. minucie Goran Smiljanić zastąpił Petara Karaklajicia. Między 58. a 62. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 62. minucie w zespole FK Mačva doszło do zmiany. Branko Mihajlović wszedł za Igora Stanojevicia.

A trener Proleteru wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksę Pejicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Uglješa Radinović. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FK Mačva doszło do zmiany. Nikola Milinković wszedł za Lazara Ivicia. Trener FK Mačva postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił obrońcę Nikolę Dukicia i na pole gry wprowadził napastnika Milosa Zukanovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Wysiłki podejmowane przez zespół FK Mačva w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 74. minucie wynik ustalił Branko Mihajlović.

W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Filipa Božicia z FK Mačva, a w 90. minucie Aleksę Pejić z drużyny przeciwnej. Na 10 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Proleteru doszło do zmiany. Anes Rušević wszedł za Lazara Marjanovicia. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Igor Ristivojević
55′ Goran Smiljanić
Lazar Ivić71′
62′ 66′ Uglješa Radinović
Nenad Jovanović
80′ Lazar Marjanović
Igor Stanojević62′
 52′ Milan Mirosavljev
Stefan Ilić
55′ Petar Karaklajić
Branko Mihajlović62′  74′
Ognjen Mitrović
Nikola Milinković71′
66′ 90′ Aleksa Pejić
Ivan Obrovac
80′ Anes Rušević
Milos Zukanović71′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Proleteru, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.