Liga serbska - 23. kolejka Super Ligi: Spartak Subotica - FK Mladost Lučani 3-1 (1-0)

W spotkaniu 23. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 26 lutego, zespół Spartaka Subotica wygrał z FK Mladost 3-1 (1-0). Mecz na Gradski Stadion obejrzało 400 widzów.

M. Bojović 88'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 meczów drużyna Spartaka Subotica wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartaka Subotica w 16. minucie spotkania, gdy Nikola Srećković zdobył pierwszą bramkę.

Trener Spartaka Subotica wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Stefana Šormaza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Nemanja Nikolić. Posunięcie trenera było słuszne. Stefana Šormaza zdobył trzecią bramkę w 89. minucie spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Spartaka Subotica.

W 69. minucie za Vladana Vidakovicia wszedł Andrézinho. Chwilę później trener FK Mladost postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Aleksandara Ješicia. Na boisko wszedł Eliomar, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Lazara Jovanovicia, piłkarza gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartaka Subotica w 75. minucie spotkania, gdy Stefan Denković strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 78. minucie kartkę obejrzał Petar Jovanović z jedenastki gości. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Spartaka Subotica doszło do zmiany. Strahinja Jovanović wszedł za Nikolę Srećkovicia.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie na listę strzelców wpisał się Milan Bojović.

Jedenastka FK Mladost ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 3-1 w samej końcówce meczu strzelił Stefan Šormaz.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Ivan Pešić
 16′ 81′ Nikola Srećković
Vladimir Radivojević
69′ Vladan Vidaković
Milan Bojović  88′
 75′ (k.) Stefan Denković
Lazar Jovanović72′
36′ Nemanja Nikolić
Nenad Perović
69′ André Filipe Carneiro Leal
Uroš Sinđić
Andrija Milić
Filip Stojanović
36′  89′ Stefan Šormaz
Đorđe Babić
81′ Strahinja Jovanović
Nemanja Kos

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FK Mladost przyznał dwie żółte.

Zespół Spartaka Subotica wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika.