Liga serbska - 23. kolejka Super Ligi: FK Vojvodina Nowy Sad - FK Radnički Niš 3-0 (1-0)

W starciu 23. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 26 lutego, jedenastka Vojvodinej zwyciężyła z FK Radnički 3-0 (1-0). Mecz na Stadionie Karađorđe w Nowym Sadzie obejrzało 1 500 widzów.

23. kolejka Serbia - Super Liga
2020-02-26 18:00 | Stadion: Stadion Karađorđe | Widzów: 1500 | Arbiter: D. Čolović
FK Vojvodina Nowy Sad
FK Radnički Niš
3
0
M. Mrkaić 1',90'
M. Vukadinovič 70'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań zespół Vojvodinej wygrał 13 razy i zanotował siedem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vojvodinej w pierwszej minucie spotkania, gdy Momčilo Mrkaić strzelił pierwszego gola.

W 17. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nemanję Suboticia z FK Radnički, a w 36. minucie Stefana Đorđevicia z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Vojvodinej.

W 59. minucie w zespole FK Radnički doszło do zmiany. Stefan Milosavljević wszedł za Dejana Melega. Po chwili trener FK Radnički postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Saša Stojanović, a murawę opuścił Stefan Mihajlović.

W 70. minucie kartką został ukarany Miljan Vukadinovič, zawodnik gospodarzy. W tej samej minucie Bogdan Mladenović został zmieniony przez Ognjena Đuričina.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Vojvodinej, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Miljan Vukadinovič.

Kibice Vojvodinej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dejana Zukicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 19 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Petar Bojić. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę. Na sześć minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Mariowi Maslaciowi z zespołu gości. W 84. minucie Miljan Vukadinovič został zmieniony przez Nemanję Čovicia, co miało wzmocnić drużynę Vojvodinej. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nemanję Kojicia na Vladimira Đilasa.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej pierwszej minucie spotkania Momčilo Mrkaić ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 3-0.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Bojan Letić
36′ Stefan Đorđević
Mario Maslać84′
Siniša Saničanin
Nikola Stevanović
Aranđel Stojković
Aleksandar Todorovski
81′ Petar Bojić
Dejan Meleg59′
Nikola Drinczić
Aleksandar Pejović
70′ Bogdan Mladenović
Nemanja Subotić17′
Mirko Topić
Nikola Čumić
 70′ 70′ 84′ Miljan Vukadinovič
Nemanja Kojić86′
 1′, 90′ Momčilo Mrkaić
Stefan Milosavljević59′
70′ Ognjen Đuričin
Saša Stojanović66′
81′ Dejan Zukić
Ognjen Bjeličić
84′ Nemanja Čović
Vladimir Đilas86′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Vojvodinej w pierwszej połowie, w drugiej także jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.