Liga serbska - 23. kolejka Super Ligi: FK Napredak Kruševac - FK Radnik Surdulica 0-1 (0-0)

26 lutego na Stadionie Mladost w Kruševacu odbył się mecz 23. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Napredak i FK Radnik. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Radnik 1-0. Na stadionie stawiło się 1 000 widzów.

B. Stamenković 85'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół FK Napredak wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 14. a 27. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Filipa Jovicia z FK Radnik, a w 66. minucie Nikolę Aksentijević z drużyny przeciwnej. Kibice FK Napredak nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksandara Desančicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Dejan Vidić.

W 70. minucie Nemanja Tomić został zastąpiony przez Ognjena Dimitricia. W tej samej minucie Bratislav Pejčić został zmieniony przez Filipa Stanisavljevicia, co miało wzmocnić zespół FK Radnik. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Milana Vušurovicia na Nikolę Eskić. W 77. minucie żółtą kartkę dostał Ivan Kričak, piłkarz gości.

W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Nenad Gavrić osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę otrzymał Zoran Danoski z zespołu gości. Trener FK Radnik postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Zorana Danoskiego i na pole gry wprowadził napastnika Bogdana Stamenkovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FK Radnik: Ognjenowi Dimitriciowi w 82. i Evgenowi Pavlovowi w 83. minucie.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FK Radnik w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 85. minucie bramkę zdobył Bogdan Stamenković.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu arbiter przyznał żółtą kartkę Bogdanowi Stamenkoviciowi z FK Radnik. W 89. minucie w zespole FK Napredak doszło do zmiany. Ivan Đorić wszedł za Milana Spremę.

Nikola Vasiljević
66′ Nikola Aksentijević
Ivan Kričak77′
14′ Miloš Milovanović
Uroš Stojanović
Milan Obradović
Zoran Danoski81′ 81′
Miroslav Bjeloš
Filip Jović50′
77′ Nenad Gavrić
Miroljub Kostić
Miloš Mijić
Milan Makarić
17′ Miloš Ožegović
Bratislav Pejčić70′
89′ Milan Spremo
Nenad Stanković
27′ 66′ Dejan Vidić
Nemanja Tomić70′
74′ Milan Vušurović
Yevhen Pavlov83′
Aleksandar Stanković
Ivan Kostić
Mitar Ćuković
Ranko Jokić
66′ Aleksandar Desančić
Vladan Pavlović
89′ Ivan Đorić
Ognjen Dimitrić70′ 82′
74′ Nikola Eskić
Boban Georgiev
Jovan Markoski
Filip Stanisavljević70′
Andrej Ilić
Bogdan Stamenković81′  85′ 87′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy sześć żółtych.