Liga serbska - 23. kolejka Super Ligi: FK Mačva Šabac - FK Bačka Topola 0-1 (0-1)

W spotkaniu 23. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 26 lutego, jedenastka FK Mačva przegrała z FK Bačka Topola 0-1 (0-1). Mecz na Stadionie FK Mačva w Šabacu obejrzało 1 500 widzów.

23. kolejka Serbia - Super Liga
2020-02-26 18:00 | Stadion: Stadion FK Mačva | Widzów: 1500 | Arbiter: Đ. Maksimović
FK Mačva Šabac
FK Bačka Topola
0
1
J. Tumbasević 27'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 25. minucie kartkę dostał Dajan Ponjević, zawodnik gości.

Jedyną bramkę meczu zdobył Janko Tumbasević dla jedenastki FK Bačka Topola. Bramka padła w tej samej minucie. Między 28. a 45. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Bačka Topola.

Trener FK Mačva postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Filip Božić, a murawę opuścił Ivan Obrovac. W 62. minucie Đuro Zec zastąpił Sašę Tomanovicia.

W 68. minucie Slavko Marić został zmieniony przez Nikolę Dukić, a za Nikolę Milinković wszedł na boisko Petar Gigić, co miało wzmocnić jedenastkę FK Mačva. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vladimira Silađiego na Vasilije Đuricia. W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sašę Tomanović z FK Bačka Topola, a w 89. minucie Marka Mijailovicia z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener FK Bačka Topola postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Filipa Arsenijevicia wszedł Srđan Grabež, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi FK Bačka Topola utrzymać prowadzenie.

Nenad Filipović
37′ 68′ Slavko Marić
Goran Antonić
89′ Marko Mijailović
Filip Babić
Filip Pejović
Dajan Ponjević25′
28′ Igor Ristivojević
Filip Arsenijević90′
28′ 79′ Nikola Milinković
Dejan Milićević
33′ 46′ Ivan Obrovac
Vladimir Silađi76′
Milos Zukanović
Đuro Zec62′
Miloš Gordić
Nemanja Jorgić
68′ Nikola Dukić
Srđan Grabež90′
46′ Filip Božić
Vasilije Đurić76′
79′ Petar Gigić
Mladen Galić

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a w drugiej jedną. Zawodnicy FK Bačka Topola dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.