Liga serbska - 22. kolejka Super Ligi: FK Voždovac - Spartak Subotica 2-3 (2-0)

W starciu 22. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 21 lutego, drużyna Voždovaca przegrała ze Spartakiem Subotica 2-3 (2-0). Mecz na Stadionie Event Place w Belgradzie obejrzało 500 widzów.

22. kolejka Serbia - Super Liga
2020-02-21 17:30 | Stadion: Stadion Event Place | Widzów: 500 | Arbiter: A. Živković
L. Tufegdžić 78'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 spotkań zespół Voždovaca wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo 10 razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W ósmej minucie Nemanja Pejčinović zastąpił Nemanję Vučicia.

W 27. minucie w drużynie Spartaka Subotica doszło do zmiany. Stefan Denković wszedł za Damjana Gojkova. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Mihajlowi Ivančeviciowi z jedenastki gości. Była to 28. minuta starcia.

W tym czasie to piłkarze Voždovaca otworzyli wynik. W 28. minucie z rzutu karnego bramkę zdobył Nemanja Nikolić. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Voždovaca w 33. minucie spotkania, gdy Nemanja Nikolić zdobył z karnego drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 52. minucie w jedenastce Spartaka Subotica doszło do zmiany. Aleksandar Vidović wszedł za Aleksę Uroševicia. Między 65. a 72. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Branimir Jočić.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 76. minucie Nemanja Nikolić wyrównał wynik meczu.

Niedługo po stracie bramki zespół gości trafił do bramki rywala. W 78. minucie wynik ustalił Lazar Tufegdžić. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W następstwie utraty bramki trener Voždovaca postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił obrońcę Nemanję Vučicia i na pole gry wprowadził napastnika Viktora Živojinovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Stefana Hajdina z Voždovaca, a w 87. minucie Lazara Tufegdžicia z drużyny przeciwnej. W 84. minucie Milosz Stojczev został zmieniony przez Aleksę Janković, co miało wzmocnić drużynę Voždovaca. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikolę Srećković na Stefana Šormaza.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-3.

FK Voždovac
72′ Marko Ilić
Mišo Dubljanić
Nenad Cvetković
Mihajlo Ivančević28′
83′ Stefan Hajdin
Branimir Jočić  73′ 68′
Nikola Mikić
Vladimir Otašević
8′ Nemanja Pejčinović
Nemanja Tekijaški
Justas Lasickas
Aleksa Urošević52′
 28′ (k.), 33′ (k.) Nemanja Nikolić
Damjan Gojkov27′
Jovan Nišić
Nikola Srećković88′
84′ Milosz Stojczev
Lazar Tufegdžić  78′ 87′
Lazar Zličić
Vladan Vidaković
65′ Filip Stuparević
Nemanja Nikolić  76′
Marko Trkulja
Filip Dujmović
8′ 79′ Nemanja Vučić
Mihailo Milutinović
Luka Cvetićanin
Aleksandar Vidović52′
Marko Gjorgjievski
André Filipe Carneiro Leal
84′ Aleksa Janković
Andrija Milić
Dragan Stoisavljević
Stefan Šormaz88′
79′ Viktor Živojinović
Stefan Denković27′

Zawodnicy obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.