Liga serbska - 22. kolejka Super Ligi: FK Javor Ivanjica - FK Mladost Lučani 1-2 (0-1)

21 lutego na Stadionie kraj Moravice w Ivanjicy odbyło się starcie 22. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Javor i FK Mladost. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Mladost 2-1. Pojedynek obejrzało 500 widzów.

M. Bojović 88'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów drużyna FK Javor wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 29. minucie kartką został ukarany Đorđe Lazović, piłkarz FK Javor.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Mladost w 29. minucie spotkania, gdy Vladimir Radivojević zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Mladost.

W 46. minucie kartkę dostał Bogdan Milošević, piłkarz gości.

W 59. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FK Mladost Bogdan Milošević. Trener FK Javor wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ivana Cvetkovicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Alija Krnić.

Trener FK Mladost postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił pomocnika Eliomara i na pole gry wprowadził napastnika Milana Bojovicia, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie Nemanja Mladenović zastąpił Nikolę Miloševicia.

Zawodnicy gości odpowiedzieli strzeleniem gola. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Milan Bojović.

W 90. minucie kartkę otrzymał Filip Pavišić z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy FK Mladost: Ivan Pešić, Uroš Sinđić, a na ich miejsce weszli Lazar Jovanović, Vladimir Radivojević. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Obiora Odita
29′ Đorđe Lazović
Zlatko Zečević
90′ Filip Pavišić
Eliomar Correia Silva84′
84′ Nemanja Mladenović
Vladimir Radivojević  29′ (k.) 90′
74′ Alija Krnić
Lazar Jovanović90′
Luka Luković
Emanuel Obiora Odita
Rastko Šuljagić
Damjan Knežević
74′ Ivan Cvetković
Milan Bojović84′  88′
84′ Nikola Milošević
Nemanja Kos

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom FK Mladost pokazał jedną.

Jedenastka FK Javor w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.