Liga serbska - 21. kolejka Super Ligi: Spartak Subotica - FK Radnički Niš 1-1 (1-1)

16 lutego na Gradski Stadion odbyło się spotkanie 21. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Spartaka Subotica i FK Radnički. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 1 000 widzów.

N. Čumić 42'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 meczów jedenastka FK Radnički wygrała osiem razy i tyle samo razy przegrywała. Żadne spotkanie nie zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie kartkę obejrzał Milan Marčić z drużyny gospodarzy.

Nieoczekiwanie to piłkarze Spartaka Subotica otworzyli wynik. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Nemanja Nikolić.

W 30. minucie sędzia ukarał kartką Stefana Miloševicia, zawodnika gospodarzy.

Jedenastka gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 42. minucie Nikola Čumić wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna FK Radnički wyszła w zmienionym składzie, za Nikolę Petrović wszedł Borivoje Ristić. Na drugą połowę jedenastka Spartaka Subotica wyszła w zmienionym składzie, za Stefana Šormaza wszedł Stefan Denković.

A trener FK Radnički wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Filipa Kneževicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić Dušan Pantelić. W 64. minucie arbiter przyznał kartkę Nikoli Stevanoviciowi z FK Radnički. W 68. minucie Nikola Srećković zastąpił Damjana Gojkova.

Między 71. a 79. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 82. minucie w drużynie FK Radnički doszło do zmiany. Ognjen Bjeličić wszedł za Dejana Melega. Po chwili trener Spartaka Subotica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Andrézinho, a murawę opuścił Lazar Tufegdžić.

W doliczonym czasie gry kartkę dostał Stefan Mihajlović, piłkarz FK Radnički. W drugiej połowie nie padły gole.

Lazar Đorđević
30′ Stefan Milošević
Mario Maslać71′
Vladimir Otašević
Nikola Stevanović64′
Nemanja Tekijaški
Aleksandar Todorovski
79′ David Dunđerski
Dejan Meleg82′
15′ Milan Marčić
Dušan Pantelić57′
68′ Nikola Srećković
Aleksandar Pejović
46′ Stefan Šormaz
Nemanja Subotić74′
88′ Lazar Tufegdžić
Nikola Čumić  42′
 25′ Nemanja Nikolić
Bojan Letić
88′ André Filipe Carneiro Leal
Filip Knežević57′
68′ Damjan Gojkov
Ognjen Bjeličić82′
Vladan Vidaković
Nemanja Kojić
46′ Stefan Denković
Stefan Mitrović

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.