Liga serbska - 21. kolejka Super Ligi: Partizan Belgrad - FK Radnik Surdulica 3-0 (1-0)

16 lutego na Stadionie Partizana w Belgradzie odbyło się starcie 21. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Partizanu i FK Radnik. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Partizanu 3-0. Pojedynek obejrzało 3 500 widzów.

21. kolejka Serbia - Super Liga
2020-02-16 16:00 | Stadion: Stadion Partizana | Widzów: 3500 | Arbiter: B. Nikolić
Partizan Belgrad
FK Radnik Surdulica
3
0
Z. Tosic 38'
B. Natcho 67',80'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Partizanu wygrała aż osiem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut zespół Partizanu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny FK Radnik była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 24. minucie za Dušana Stevanovicia wszedł Bratislav Pejčić.

Trzeba było trochę poczekać, aby Zoran Toszić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Partizanu, zdobywając bramkę w 38. minucie meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Partizanu.

W 52. minucie Takuma Asano został zmieniony przez Filipa Stevanovicia, co miało wzmocnić drużynę Partizanu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Predraga Đorđevicia na Filipa Stanisavljevicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Partizanu w 67. minucie spotkania, gdy Bibras Natcho strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole FK Radnik doszło do zmiany. Milan Makarić wszedł za Evgena Pavlova.

Chwilę później trener Partizanu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Lazar Pavlović, a murawę opuścił Zoran Toszić. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Umarowi Sadiqowi z drużyny gospodarzy. Była to 73. minuta starcia. W 77. minucie w jedenastce Partizanu doszło do zmiany. Bojan Matić wszedł za Umara Sadiqa.

W 80. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Bibras Natcho z Partizanu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Predrag Đorđević61′
52′ Takuma Asano
Boban Georgiev
 67′ (k.), 80′ Bibras Natcho
Filip Jović
Seydouba Soumah
Miroljub Kostić
Aleksandar Šćekić
Vuk Mitošević
 38′ 71′ Zoran Toszić
Nemanja Tomić
73′ 77′ Umar Sadiq Mesbah
Zoran Danoski
71′ Lazar Pavlović
Ognjen Dimitrić
Milan Smiljanić
Milan Makarić70′
77′ Bojan Matić
Bratislav Pejčić24′
52′ Filip Stevanović
Filip Stanisavljević61′

Wyjątkowa nieporadność napastników FK Radnik była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Partizanu przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.