Liga serbska - 21. kolejka Super Ligi: FK Čukarički Stankom - Crvena Zvezda Belgrad 0-2 (0-2)

W spotkaniu 21. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 15 lutego, drużyna FK Čukarički przegrała z Crvena Zvezda 0-2 (0-2). Mecz na Stadionie na Banovom brdu w Belgradzie obejrzało 3 500 widzów.

21. kolejka Serbia - Super Liga
2020-02-15 14:30 | Stadion: Stadion na Banovom brdu | Widzów: 3500 | Arbiter: D. Grujic
N. Petrović 14'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 46 pojedynków jedenastka Crvena Zvezda wygrała 35 razy i zanotowała osiem porażek oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach pojedynku na listę strzelców wpisał się Veljko Nikolić.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Crvena Zvezda w 14. minucie spotkania, gdy Njegoš Petrović strzelił drugiego gola. W 44. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Njegoša Petrovicia z Crvena Zvezda, a w 45. minucie Stefana Šapicia z drużyny przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół FK Čukarički wyszedł w zmienionym składzie, za Milutina Vidosavljevicia wszedł Ibrahima N'Diaye. W 55. minucie kartkę otrzymał Stefan Veličković z FK Čukarički.

W 62. minucie Slobodan Tedić został zmieniony przez Petara Mićina. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FK Čukarički: Petarowi Mićinowi w 67. i Veljkowi Birmančeviciowi w 70. minucie. Trener Crvena Zvezda wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Veljka Simicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić El Ben Nabouhane.

W 72. minucie Veljko Birmančević został zmieniony przez Lukę Zoricia, co miało wzmocnić zespół FK Čukarički. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Željka Gavricia na Mateo Garcíę w 74. minucie oraz Richmonda Boakyego na Milana Pavkova w tej samej minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Milan Borjan
70′ 72′ Veljko Birmančević
Dušan Jovančić
45′ Stefan Šapić
Veljko Nikolić  5′
62′ Slobodan Tedić
Njegoš Petrović  14′ 44′
55′ Stefan Veličković
El Fardou Mohamed Ben Nabouhane71′
46′ Milutin Vidosavljević
Radovan Pankov
72′ Luka Zorić
Mateo Ezequiel García74′
Aleksandar Đorđević
Veljko Simić71′
62′ 67′ Petar Mićin
Miloš Vulić
46′ Ibrahima Mame N'Diaye
Milan Pavkov89′

Piłkarze FK Čukarički dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.