Liga serbska - 20. kolejka Super Ligi: FK Radnički Niš - FK Mladost Lučani 3-0 (1-0)

8 grudnia na Gradskim Stadionie Čair w Niszu odbyło się starcie 20. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Radnički i FK Mladost. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Radnički 3-0. Na stadionie stawiło się 500 widzów.

20. kolejka Serbia - Super Liga
2019-12-08 15:00 | Stadion: Gradski Stadion Čair | Widzów: 500 | Arbiter: M. Djordjić
R. Noma 86'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 23 razy. Drużyna FK Radnički wygrała aż dziewięć razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko pięć.

Od pierwszych minut drużyna FK Radnički zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FK Mladost była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Radnički w 21. minucie spotkania, gdy Lazar Đorđević zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FK Radnički.

W 57. minucie w zespole FK Radnički doszło do zmiany. Stefan Mihajlović wszedł za Nermina Haskicia. Po godzinie gry kartkę dostał Nemanja Mićević, zawodnik FK Mladost.

W tej samej minucie trener FK Mladost postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ibrahim Tanko, a murawę opuścił Lazar Jovanović. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FK Mladost: Milanowi Bojoviciowi w 66. i Lazarowi Seleniciowi w 69. minucie.

Jedenastka FK Mladost ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 70. minucie pokonał bramkarza Ivan Ostojić.

W 76. minucie Eliomar zastąpił Đorđe Babicia. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Miloš Šatara, piłkarz gości. Kibice FK Radnički nie mogli już doczekać się wprowadzenia Filipa Kneževicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Nikola Čumić. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 86. minucie wynik ustalił Ryota Noma.

Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 89. minucie, w drużynie FK Mladost za Miloša Risticia wszedł Mihajlo Vesnić, a w jedenastce FK Radnički Lazar Đorđević zmienił Stefana Mitrovicia. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Zlatko Zečević
 21′ 89′ Lazar Đorđević
Nikola Andrić
 70′ Ivan Ostojić
Eliomar Correia Silva76′
 86′ Ryota Noma
Lazar Selenić69′
85′ Nikola Čumić
Milan Bojović66′
57′ Nermin Haskić
Lazar Jovanović61′
Marko Knežević
Damjan Knežević
Aleksa Jovanović
Mihajlo Vesnić89′
85′ Filip Knežević
Vladimir Radivojević
Uros Miloradović
Uroš Sinđić
Vladimir Đilas
Đorđe Babić76′
57′ Stefan Mihajlović
Emanuel Obiora Odita
89′ Stefan Mitrović
Ibrahim Tanko61′

Jedenastka FK Radnički była w posiadaniu piłki przez 66 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FK Mladost pokazał cztery żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.