Liga serbska - 20. kolejka Super Ligi: FK Napredak Kruševac - FK Mačva Šabac 2-1 (1-0)

W pojedynku 20. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 8 grudnia, drużyna FK Napredak wygrała z FK Mačva 2-1 (1-0). Mecz na Stadionie Mladost w Kruševacu obejrzało 700 widzów.

20. kolejka Serbia - Super Liga
2019-12-08 15:00 | Stadion: Stadion Mladost | Widzów: 700 | Arbiter: Đ. Maksimović
FK Napredak Kruševac
FK Mačva Šabac
2
1
M. Bjeloš 17',70'
F. Božić 48'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół FK Napredak wygrał aż siedem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 13. minucie sędzia ukarał kartką Miloša Adamovicia, piłkarza gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Napredak w 17. minucie spotkania, gdy Miroslav Bjeloš zdobył pierwszą bramkę. W 38. minucie kartkę obejrzał Filip Božić z jedenastki gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Napredak.

Piłkarze FK Mačva nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Filip Božić.

W 55. minucie za Nikolę Ašciericia wszedł Stefan Milosavljević. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Miloš Milovanović z FK Napredak. Była to 65. minuta spotkania. Niedługo później trener FK Napredak postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Jovana Markoskiego. Na boisko wszedł Nikola Eskić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Zawodnicy FK Napredak odpowiedzieli strzeleniem gola. W 70. minucie Miroslav Bjeloš ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-1.

W 82. minucie Filip Božić został zmieniony przez Nenada Marinkovicia, co miało wzmocnić zespół FK Mačva. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Igora Ivanovicia na Miloša Ožegovicia oraz Miljana Vukadinoviča na Ivana Đoricia. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Nikola Dukić
65′ Miloš Milovanović
Slavko Marić
Milan Obradović
Filip Pejović
 17′, 70′ Miroslav Bjeloš
Miloš Adamović13′
Nenad Gavrić
Filip Božić  48′ 38′ 82′
90′ Igor Ivanović
Lazar Ivić
68′ Jovan Markoski
Nenad Jovanović
Milan Spremo
Branislav Marković
90′ Miljan Vukadinovič
Nenad Marinković82′
90′ Ivan Đorić
Andrew Marveggio
68′ Nikola Eskić
Stefan Milosavljević55′
90′ Miloš Ožegović
Aleksandar Stevanović
Andrej Ilić
Mile Vujasin

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom FK Mačva przyznał dwie.

Drużyna FK Napredak w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.