Liga serbska - 2. kolejka Super Ligi: Rad Belgrad - FK Radnik Surdulica 1-0 (0-0)

20 kwietnia na Stadionie Kralj Petar Prvi w Belgradzie odbył się mecz 2. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Radu Belgradu i FK Radnik Surdulica. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Radu Belgradu 1-0. Na stadionie zasiadło 200 widzów.

2. kolejka Serbia - Super Liga
2019-04-20 17:00 | Stadion: Stadion Kralj Petar Prvi | Widzów: 200 | Arbiter: Pe. Piper
Rad Belgrad
FK Radnik Surdulica
1
0
B. Jovanović 72'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć jedenastka FK Radnik Surdulica wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Rad Belgrad: Milanowi Perendii w 18. i Goranowi Smiljaniciowi w 43. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 61. minucie za Stefana Mihajlovicia wszedł Miloš Trifunović. Na murawie, jak to często zdarzało się FK Radnik Surdulica w tym sezonie, pojawił się Vladan Pavlović, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 66. minucie Lazara Kojicia. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

A trener Radu Belgradu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dušana Živkovicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Borko Veselinović. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięską bramkę. W 70. minucie w zespole FK Radnik Surdulica doszło do zmiany. Bojan Bojić wszedł za Bogdana Stamenkovicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Radu Belgradu w 72. minucie spotkania, gdy Branislav Jovanović strzelił pierwszego gola. W 75. minucie Filip Kasalica został zmieniony przez Filipa Bainovicia, co miało wzmocnić drużynę Radu Belgradu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Francisa Kyeremeha na Filipa Stojanovicia.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FK Radnik Surdulica: Dušanowi Stevanoviciowi w 77. i Vladanowi Pavloviciowi w 90. minucie.

Nikola Vasiljević
 72′ Branislav Jovanović
Miloš Milovanović
18′ Milan Perendija
Dušan Stevanović77′
43′ Goran Smiljanić
Filip Stanisavljević
75′ Filip Kasalica
Francis Kyeremeh81′
61′ Stefan Mihajlović
Bogdan Stamenković70′
68′ Borko Veselinović
Tomislav Pajović
75′ Filip Bainović
Vladan Pavlović66′ 90′
68′ Dušan Živković
Bojan Bojić70′
Dejan Parađina
Filip Stojanović81′
61′ Miloš Trifunović
Aleksandar Miladinović

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.