Liga serbska - 2. kolejka Super Ligi: FK Zlatibor Čajetina - FK Proleter Novi Sad 0-2 (0-2)

W pojedynku 2. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 5 sierpnia, drużyna FK Zlatibor Čajetina przegrała z Proleterem 0-2 (0-2). Starcie odbyło się na Gradski Stadion w Užice.

V. Živojinović 21'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Proleteru w 17. minucie spotkania, gdy Danilo Bacanović zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna FK Zlatibor Čajetina ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Proleteru, strzelając kolejnego gola. W 21. minucie wynik na 0-2 podwyższył Viktor Živojinović. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 26. minucie Stefan Todorović zastąpił Uroša Stamenicia. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Bojan Kovačević z Proleteru. Była to 44. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 46. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy FK Zlatibor Čajetina: Stefan Radmanovac, Nemanja Ivanović, Nemanja Krstić, Vasilije Janjić, na ich miejsce weszli: Milan Đokić, Stefan Vukić, Nikola Bjeloš, Ibrahim Mustapha. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Uroša Vesicia, Danila Bacanovicia, Viktora Živojinovicia, Milana Mirosavljeva zajęli: Danilo Milenković, Lazar Kojić, Filip Knežević, Mladen Galić. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Proleter: Jovanowi Iliciowi w 51. i Ognjenowi Mitroviciowi w 87. minucie.

Leandro Climaco Pinto
46′ Stefan Radmanovac
Danilo Bacanović  17′ 74′
26′ Stefan Todorović
Bojan Kovačević44′
Ifet Đakovac
Ognjen Mitrović87′
87′ Vasilije Janjić
Jovan Ilić51′
71′ Nemanja Krstić
Milan Mirosavljev87′
Nemanja Stojić
Uroš Vesić68′
46′ Nemanja Ivanović
Viktor Živojinović  21′ 74′
Marko Stailković
Vladan Elesin
Jovan Radović
Dušan Joković
71′ Nikola Bjeloš
Marko Janković
Mladen Mirković
Filip Knežević74′
Aleksandar Njeguš
Lazar Kojić74′
26′ Uroš Stamenić
Aleksa Pejić
46′ Milan Đokić
Mladen Galić87′
87′ Ibrahim Mustapha
Danilo Milenković68′
46′ Stefan Vukić
Nikola Milošević

Boško Papović

Drużyna FK Zlatibor Čajetina miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia nie ukarał piłkarzy FK Zlatibor Čajetina żadną kartką, natomiast zawodnikom Proleteru pokazał trzy żółte.

Jedenastka FK Zlatibor Čajetina wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Proleteru w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.