Liga serbska - 2. kolejka Super Ligi: FK Metalac Gornji Milanovac - FK Mačva Šabac 2-1 (2-1)

5 sierpnia na Stadionie FK Metalac w Gornji Milanovac odbyło się spotkanie 2. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Metalac i FK Mačva. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Metalac 2-1.

B. Marković 17'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 15. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vieljeux Mboungou z FK Metalac, a w 16. minucie Branislava Markovicia z drużyny przeciwnej.

W tym czasie piłkarze FK Mačva nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 17. minucie Branislav Marković dał prowadzenie swojej drużynie.

Zawodnicy FK Metalac szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 25. minucie na listę strzelców wpisał się Ljubiša Pecelj.

W 34. minucie Vieljeux Mboungou został zastąpiony przez Nikolę Popovicia. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Igor Ristivojević z jedenastki gości.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę FK Metalac przyniosły efekt bramkowy. W 43. minucie wynik ustalił Aleksandar Vasiljević.

W ostatniej minucie pierwszej połowy kartkę dostał Jovan Vlalukin, piłkarz gospodarzy. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Między 60. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze FK Mačva: Filip Božić, Nikola Dukić, Milos Zukanović, Lazar Ivić, na ich miejsce weszli: Ivan Obrovac, Nikola Milinković, Đorđe Šušnjar, Branislav Knežević. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stefana Đuricia, Igora Maksimovicia zajęli: Nikola Grbović, Bojan Gočanin. Między 64. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom FK Mačva i dwie drużynie przeciwnej.

Nikola Dukić60′
 25′ Ljubiša Pecelj
Marko Mijailović
 43′ Aleksandar Vasiljević
Filip Pejović
45′ Jovan Vlalukin
Igor Ristivojević36′
Milan Jokić
Miloš Adamović
80′ Igor Maksimović
Filip Božić60′
Marko Zoćević
Stefan Dabić
76′ Stefan Đurić
Lazar Ivić64′ 86′
86′ Aleksandar Katanić
Branislav Marković  17′ 16′
15′ 34′ Vieljeux Prestige Mboungou
Ognjen Mijailović
80′ Bojan Gočanin
Nikola Milinković60′ 90′
76′ 87′ Nikola Grbović
Ivan Obrovac60′ 72′
Jovan Kokir
Nikola Subotić
Savo Arambašić
Đorđe Šušnjar80′
34′ Nikola Popović

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom FK Mačva, a w drugiej trzy. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół FK Metalac wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.