Liga serbska - 2. kolejka Super Ligi: FK Dinamo Vranje - FK Voždovac 1-0 (1-0)

20 kwietnia na Stadion YUMCO odbyło się starcie 2. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Dinamo Vranje i Voždovaca. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Dinamo Vranje 1-0. Mecz obejrzało 4 000 widzów.

Ž. Dimitrov 8'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Voždovaca wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę z karnego zdobył Željko Dimitrov dla drużyny Dinamo Vranje. Bramka padła w tej samej minucie. To już jedenaste trafienie tego piłkarza w sezonie.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 36. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Milošowi Mihajlovowi i Milošowi Ožegoviciowi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Dinamo Vranje.

Trener Voždovaca wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Borka Duronjicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Filip Stuparević. Drugą połowę zespół Dinamo Vranje rozpoczął w zmienionym składzie, za Marka Mitrovica wszedł Marko Đurišić.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę otrzymał Strahinja Bošnjak z Voždovaca. W 61. minucie Strahinja Bošnjak został zmieniony przez Bojana Kovačevicia. Między 63. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując pięć żółtych kartek zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej.

Marko Ilić
63′ Danijel Gašić
Strahinja Bošnjak48′ 61′
76′ Filip Pavišić
Marko Jovanović
82′ Nikola Stevanović
Miloš Mihajlov36′
36′ 72′ Miloš Ožegović
Lazar Arsić83′
 8′ (k.) 88′ Željko Dimitrov
Nikola Ćirković
79′ Lefteris Matsoukas
Andrija Luković
46′ Marko Mitrovic
Dragoljub Srnić82′
Nikola Popović
Alen Mašović
Luka Ratković
Predrag Sikimić
90′ Mlađan Stevanović
Filip Stuparević46′
Nikola Lakić
Marko Knežević
Nemanja Cvijanović
Dušan Matović
46′ Marko Đurišić
Nikola Mikić
72′ Seydou Bocar Seck
Bojan Kovačević61′
79′ Vasilije Spasić
Miloš Pavlović
Miloš Antić
Stefan Purtić
Nikola Vukajlović
Borko Duronjić46′

Jedenastka Voždovaca miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej pięć. Piłkarze Voždovaca obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dwie więcej.

Zespół Dinamo Vranje w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.