Liga serbska - 2. kolejka Super Ligi: FK Bačka Palanka - Spartak Subotica 1-3 (1-2)

W spotkaniu 2. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 5 sierpnia, drużyna FK Bačka przegrała ze Spartakiem Subotica 1-3 (1-2). Pojedynek odbył się na Stadionie Slavko Maletin Vava w Baczce Palance.

2. kolejka Serbia - Super Liga
2020-08-05 19:00 | Stadion: Stadion Slavko Maletin Vava | Arbiter: Đ. Maksimović
L. Tufegdžić 2',36',76'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka Spartaka Subotica wygrała aż osiem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Spartaka Subotica nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W drugiej minucie dającą prowadzenie bramkę dla piłkarzy Spartaka Subotica zdobył Lazar Tufegdžić.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał David Dunđerski ze Spartaka Subotica. Była to 29. minuta meczu.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Spartaka Subotica, strzelając kolejnego gola. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Lazar Tufegdžić ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

Zawodnicy FK Bačka szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Nikola Žakula.

Na drugą połowę zespół FK Bačka wyszedł w zmienionym składzie, za Dobrivoje Velemira wszedł Luka Ratković. W 51. minucie sędzia ukarał kartką Nikolę Srećkovicia, piłkarza Spartaka Subotica.

W 55. minucie Luka Bijelovic został zastąpiony przez Nemanję Nikolicia. W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mihajla Ivančevicia ze Spartaka Subotica, a w 72. minucie Milenka Škoricia z drużyny przeciwnej. W 65. minucie Stefan Denković został zmieniony przez Mile Savkovicia, co miało wzmocnić jedenastkę Spartaka Subotica. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikolę Žakulę na Mladena Lukicia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartaka Subotica w 76. minucie spotkania, gdy Lazar Tufegdžić strzelił trzeciego gola. Między 82. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy FK Bačka: Milenko Škorić, Krsta Đorđević, Miloš Zličić, na ich miejsce weszli: Nikola Krčmarević, Nikola Njamculović, Dejan Parađina. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aleksy Đurasović, Mihajla Ivančevicia zajęli: Vladan Vidaković, Nemanja Branković.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Spartaka Subotica postanowił bronić wyniku. W 89. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nikolę Srećkovicia wszedł Aleksandar Vidović, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Spartaka Subotica utrzymać prowadzenie. W 90. minucie sędzia przyznał kartkę Markowi Panticiowi z zespołu gospodarzy. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Stefan Milošević
72′ 82′ Milenko Škorić
Nemanja Tekijaški
Dimitrije Tomović
David Dunđerski29′
Nemanja Zdravković
Aleksa Đurasović 89′
82′ Krsta Đorđević
Milan Marčić
90′ Marko Pantić
Nikola Srećković51′ 89′
 38′ 71′ Nikola Žakula
Lazar Tufegdžić  2′, 36′, 76′
46′ Dobrivoje Velemir
Luka Bijelovic55′
82′ Miloš Zličić
Filip Jović
82′ Nikola Krčmarević
Aleksandar Vidović89′
71′ Mladen Lukić
Mile Savković65′
82′ Nikola Njamculović
Stefan Šormaz
Marko Stojanović
Vladan Vidaković89′
Andreja Lazović
Nikša Vujanović
82′ Dejan Parađina
Mihajlo Baić
46′ Luka Ratković
Nemanja Nikolić55′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Spartaka Subotica, która potrzebowała tylko sześciu celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom FK Bačka, a zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.