Liga serbska - 19. kolejka Super Ligi: FK Vojvodina Nowy Sad - FK Radnik Surdulica 1-0 (0-0)

4 grudnia na Stadionie Karađorđe w Nowym Sadzie odbył się pojedynek 19. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Vojvodinej i FK Radnik. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Vojvodinej 1-0. Mecz obejrzało 1 000 widzów.

19. kolejka Serbia - Super Liga
2019-12-04 17:00 | Stadion: Stadion Karađorđe | Widzów: 1000 | Arbiter: D. Čolović
FK Vojvodina Nowy Sad
FK Radnik Surdulica
1
0
P. Bojić 63'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna Vojvodinej wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie Žarko Marković został zmieniony przez Bojana Bojicia.

Między 19. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Vojvodinej rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mihajla Neškovicia wszedł Ognjen Đuričin. Na murawie, jak to często zdarzało się FK Radnik w tym sezonie, pojawił się Vladan Pavlović, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 51. minucie Dušana Stevanovicia. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

A kibice Vojvodinej nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dejana Zukicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Eze Okeuhie. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vojvodinej w 63. minucie spotkania, gdy Petar Bojić zdobył pierwszą bramkę. W 76. minucie Ognjen Dimitrić został zmieniony przez Bogdana Stamenkovicia, co miało wzmocnić jedenastkę FK Radnik. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miodraga Gemovicia na Marka Đurišicia.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Siniša Saničanin z drużyny gospodarzy. Była to 87. minuta starcia.

Ranko Jokić
87′ Siniša Saničanin
Ivan Kričak25′
Aranđel Stojković
Žarko Marković15′
Ranko Veselinović
Dušan Stevanović51′
 63′ Petar Bojić
Ognjen Dimitrić76′
Nikola Drinczić
Predrag Đorđević19′
82′ Miodrag Gemović
Miroljub Kostić
45′ 46′ Mihajlo Nešković
Filip Stanisavljević
60′ Eze Vincent Okeuhie
Vladan Pavlović51′
46′ Ognjen Đuričin
Uroš Stojanović
82′ Marko Đurišić
Bojan Bojić15′
Jovan Kokir
Boban Georgiev
60′ Dejan Zukić
Luka Mićić
Bojan Matić
Bogdan Stamenković76′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Vojvodinej dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.