Liga serbska - 18. kolejka Super Ligi: Rad Belgrad - FK Vojvodina Nowy Sad 1-2 (1-2)

W meczu 18. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 30 listopada, drużyna Radu przegrała z Vojvodiną 1-2 (1-2). Mecz na Stadionie Kralj Petar Prvi w Belgradzie obejrzało 400 widzów.

18. kolejka Serbia - Super Liga
2019-11-30 16:00 | Stadion: Stadion Kralj Petar Prvi | Widzów: 400 | Arbiter: A. Živković
A. Stojković 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 starcia jedenastka Radu wygrała 15 razy i zanotowała 13 porażek oraz 14 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Radu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Milan Perendija.

W 22. minucie arbiter pokazał kartkę Aleksandarowi Busniciowi, piłkarzowi Radu.

Zespół Radu krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko siedem minut, ponieważ jedenastka gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Mirko Topić. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Vojvodina: Miodragowi Gemoviciowi w 30. i Mirkowi Topiciowi w 34. minucie.

W 36. minucie Darko Bjedov został zmieniony przez Veljka Trifunovicia. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Sinišy Saničaninowi z zespołu gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Aranđel Stojković wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vojvodinej, strzelając kolejnego gola w czwartej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

W 47. minucie kartkę obejrzał Aleksandar Trninić z Radu. Kibice Radu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dušana Živkovicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Ostoja Stjepanović.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Vojvodinej doszło do zmiany. Mihajlo Nešković wszedł za Eze'a Okeuhiego. W 75. minucie Miloš Šaka został zmieniony przez Miloša Trifunovicia, co miało wzmocnić drużynę Radu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bojana Maticia na Marka Đurišicia. W 79. minucie arbiter ukarał kartką Nemanję Petrovicia, zawodnika gospodarzy.

Po chwili trener Vojvodinej postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Dejan Zukić, a murawę opuścił Petar Bojić.

Mladen Devetak
 21′ (k.) Milan Perendija
Siniša Saničanin40′
79′ Nemanja Petrović
Aranđel Stojković  45′
47′ Aleksandar Trninić
Ranko Veselinović
22′ Aleksandar Busnić
Petar Bojić86′
Vanja Ilić
Nikola Drinczić
53′ Ostoja Stjepanović
Miodrag Gemović30′
75′ Miloš Šaka
Eze Vincent Okeuhie70′
36′ Darko Bjedov
Marko Đurišić76′
53′ Dušan Živković
Jovan Kokir
75′ Miloš Trifunović
Mihajlo Nešković70′
36′ Veljko Trifunović
Dejan Zukić86′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.