Liga serbska - 18. kolejka Super Ligi: FK Radnik Surdulica - FK Čukarički Stankom 3-3 (2-3)

W meczu 18. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 30 listopada, drużyna FK Radnik zremisowała z FK Čukarički 3-3 (2-3). Mecz na Stadionie Surdulica w Surdulicy obejrzało 300 widzów.

18. kolejka Serbia - Super Liga
2019-11-30 16:00 | Stadion: Stadion Surdulica | Widzów: 300 | Arbiter: Pe. Piper
V. Birmančević 24'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań drużyna FK Čukarički wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Radnik w dziewiątej minucie spotkania, gdy Evgen Pavlov zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Luka Stojanović. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 17. minucie Luka Stojanović po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 1-2.

Jedenastka FK Radnik ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie wynik na 1-3 podwyższył Veljko Birmančević.

Prawie natychmiast Evgen Pavlov wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Radnik, zdobywając kolejną bramkę w 28. minucie meczu. Trener FK Čukarički wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Asmira Kajevicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Veljko Birmančević.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 49. minucie arbiter ukarał kartką Stefana Šapicia, zawodnika gości. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik ustalił z karnego Nemanja Tomić.

Na murawie, jak to często zdarzało się FK Radnik w tym sezonie, pojawił się Vladan Pavlović, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 52. minucie Dušana Stevanovicia. W 57. minucie sędzia pokazał kartkę Vladanowi Pavloviciowi z zespołu gospodarzy. W 60. minucie Bojan Bojić został zmieniony przez Bobana Georgieva.

Między 66. a 87. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom FK Radnik. W 70. minucie Nikola Ćirković został zmieniony przez Dimitrije Kamenovicia, a za Aleksandara Đorđevicia wszedł na boisko Luka Luković, co miało wzmocnić drużynę FK Čukarički. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nemanję Tomicia na Zorana Danoskiego. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-3.

Nemanja Belić
75′ Ivan Kričak
Veljko Birmančević  24′ 30′
52′ Dušan Stevanović
Nikola Ćirković70′
Uroš Stojanović
Aleksandar Đorđević80′
60′ Bojan Bojić
Stefan Kovač
Predrag Đorđević
Darko Puškarić
83′ Miroljub Kostić
Luka Stojanović  13′, 17′
66′ Vuk Mitošević
Stefan Šapić49′
87′ Filip Stanisavljević
Slobodan Tedić
 50′ (k.) 77′ Nemanja Tomić
Stefan Veličković
 9′, 28′ Yevhen Pavlov
Ibrahima Mame N'Diaye
Nikola Vujanac
Novak Mićović
Ranko Jokić
Dimitrije Kamenović70′
52′ 57′ Vladan Pavlović
Miloš Ostojić
77′ Zoran Danoski
Asmir Kajević30′
Ognjen Dimitrić
Viktor Lukić
60′ Boban Georgiev
Luka Luković80′
Bogdan Stamenković
Milutin Vidosavljević

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom FK Čukarički pokazał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.