Liga serbska - 18. kolejka Super Ligi: FK Proleter Novi Sad - FK Mladost Lučani 0-1 (0-0)

W spotkaniu 18. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 29 listopada, drużyna Proleteru przegrała z FK Mladost 0-1 (0-0). Mecz na Stadionie Karađorđe w Nowym Sadzie obejrzało 250 widzów.

P. Pavlović 73'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków zespół FK Mladost wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie Ivan Milošević został zastąpiony przez Nemanję Micievicia.

Między 30. a 36. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Proleteru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Aleksa Pejić, a murawę opuścił Branislav Jovanović. Po chwili trener FK Mladost postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Surakę Zakarię. Na boisko wszedł Milan Bojović, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 72. minucie kartkę dostał Leandro Pinto, piłkarz Proleteru. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Proleteru doszło do zmiany. Srđan Šćepanović wszedł za Lazara Marjanovicia.

Jedynego gola z karnego strzelił Predrag Pavlović dla drużyny FK Mladost. Bramka padła w tej samej minucie. W 78. minucie Milorad Balabanović został zmieniony przez Anesa Ruševicia, co miało wzmocnić zespół Proleteru. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vladimira Radivojevicia na Filipa Stojanovicia w 90. minucie.

W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Milana Mirosavljeva z Proleteru, a w 90. minucie Milana Bojovicia z drużyny przeciwnej.

Nikola Andrić36′
63′ Branislav Jovanović
Nikola Leković30′
Stefan Jovanović
Ivan Milošević18′
72′ Leandro Climaco Pinto
Miloš Šatara
Aleksandar Tanasin
Predrag Pavlović  73′ (k.)
Siniša Babić
Vladimir Radivojević90′
78′ Milorad Balabanović
Uroš Sinđić32′
Stefan Čolović
Lazar Jovanović
73′ Lazar Marjanović
Emanuel Obiora Odita
89′ Milan Mirosavljev
Miloš Ristić
63′ Aleksa Pejić
Eliomar Correia Silva
Uglješa Radinović
Lazar Selenić
73′ Srđan Šćepanović
Filip Stojanović90′
78′ Anes Rušević
Milan Bojović69′ 90′

Przewaga drużyny Proleteru w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FK Mladost pokazał cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.