Liga serbska - 18. kolejka Super Ligi: FK Javor Ivanjica - FK Radnički Niš 0-7 (0-2)

W meczu 18. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 30 listopada, zespół FK Javor skompromitował się z FK Radnički 0-7 (0-2). Mecz na Stadionie kraj Moravice w Ivanjicy obejrzało 750 widzów.

S. Mihajlović 83'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie Lazar Đorđević dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 24. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aleksę Amanović z FK Javor, a w 38. minucie Nikolę Čumić z drużyny przeciwnej.

Drużyna FK Javor ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości , zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik na 0-2 podwyższył Nikola Čumić.

W 44. minucie sędzia pokazał kartkę Dinowi Dolmagiciowi, piłkarzowi gospodarzy.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W pierwszych minutach drugiej połowy wpakował piłkę do siatki rywali Erik Jirka.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Momčilowi Mrkaiciowi z FK Javor. Była to 49. minuta starcia. Po chwili trener FK Javor postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 55. minucie na plac gry wszedł Ivan Cvetković, a murawę opuścił Marko Kolaković.

Niedługo później Dušan Pantelić wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Radnički, strzelając kolejnego gola w 65. minucie pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Radnički w 66. minucie spotkania, gdy Nermin Haskić zdobył piątą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 67. minucie Dušan Pantelić został zastąpiony przez Aleksę Jovanovicia. W 73. minucie boisko opuścili piłkarze FK Javor: Lazar Nikolić, Vanja Zvekanov, a na ich miejsce weszli Nikola Petković, Nedeljko Pišćević.

W 75. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Nikola Čumić z FK Radnički. Trener FK Radnički wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Filipa Kneževicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Nikola Čumić. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić siódmego gola.

W 76. minucie w zespole FK Radnički doszło do zmiany. Stefan Mihajlović wszedł za Dejana Melega.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Radnički w 83. minucie spotkania, gdy Stefan Mihajlović zdobył siódmą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 strzelonych goli.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-7.

Nikola Petrović
24′ Aleksa Amanović
Lazar Đorđević  10′
Marko Jevremović
Nikola Stevanović
55′ Marko Kolaković
Rebin Ghareeb Sulaka Adhamat
Filip Pavišić
Aleksandar Todorovski
44′ Dino Dolmagić
Erik Jirka  48′
Miroslav Maričić
Dejan Meleg76′
73′ Nikola Petković
Ryota Noma
73′ Nedeljko Pišćević
Dušan Pantelić  65′ 67′
Alija Krnić
Nikola Čumić  38′, 75′ 38′ 76′
49′ Momčilo Mrkaić
Nermin Haskić  66′
Dobrivoje Poledica
Marko Knežević
Nikola Cuckić
Aleksa Jovanović67′
55′ Ivan Cvetković
Filip Knežević76′
73′ Lazar Nikolić
Uros Miloradović
73′ Vanja Zvekanov
Vladimir Đilas
Boban Đerić
Stefan Mihajlović76′  83′
Nikola Milošević

Zespół FK Radnički zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom FK Radnički pokazał jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.