Liga serbska - 18. kolejka Super Ligi: FK Bačka Topola - Spartak Subotica 2-2 (1-1)

29 listopada na Gradski Stadion w Sencie odbył się mecz 18. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Bačka Topola i Spartaka Subotica. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 1 000 widzów.

18. kolejka Serbia - Super Liga
2019-11-29 18:00 | Stadion: Gradski Stadion | Widzów: 1000 | Arbiter: N. Minaković
V. Otašević 31',90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna FK Bačka Topola wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Stefan Milošević z drużyny Spartaka Subotica. Była to 11. minuta spotkania.

W pierwszych minutach meczu piłkarze FK Bačka Topola nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie na listę strzelców wpisał się Dejan Milićević. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 29. minucie Nikola Srećković zastąpił Stefana Denkovicia.

Wysiłki podejmowane przez zespół Spartaka Subotica w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 31. minucie Vladimir Otašević wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Spartaka Subotica postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Milana Marčicia wszedł Branimir Jočić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Spartaka Subotica utrzymać remis. Mimo postawienia na obronę drużynie Spartaka Subotica udało się strzelić gola i wygrać.

Piłkarze FK Bačka Topola w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 72. minucie dającą prowadzenie bramkę dla zawodników FK Bačka Topola zdobył Janko Tumbasević.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu w jedenastce Spartaka Subotica doszło do zmiany. Mihajlo Baić wszedł za Stefana Šormaza. W 79. minucie kartkę otrzymał Vladimir Otašević z Spartaka Subotica. Na murawie, jak to często zdarzało się FK Bačka Topola w tym sezonie, pojawił się Ersan Rovčanin, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 82. minucie Nenada Lukicia.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FK Bačka Topola: Vladimirowi Silađiemu w 89. i Ersanowi Rovčaninowi w 90. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry Vladimir Otašević ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-2.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Mišo Dubljanić
46′ Filip Babić
Stefan Milošević11′
Srđan Grabež
Vladimir Otašević  31′, 90′ 79′
Nebojša Skopljak
Nemanja Tekijaški
82′ Nenad Lukić
David Dunđerski
Saša Tomanović
Milan Marčić71′
 72′ Janko Tumbasević
Nikola Srećković29′
Boris Varga
Stefan Šormaz76′
58′ Borko Duronjić
Lazar Tufegdžić
 12′ Dejan Milićević
Vladan Vidaković
89′ Vladimir Silađi
Nemanja Obradović
Nemanja Jorgić
Ivan Dokić
46′ Goran Antonić
Luka Cucin
Bojan Balaž
Branimir Jočić71′
Dajan Ponjević
Aleksa Urošević
82′ 90′ Ersan Rovčanin
Damjan Gojkov
58′ Filip Arsenijević
Mihajlo Baić76′
Mladen Galić
Stefan Denković29′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą środę jedenastka Spartaka Subotica będzie miała szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FK Proleter Novi Sad. Tego samego dnia FK Čukarički Stankom będzie rywalem drużyny FK Bačka Topola w meczu, który odbędzie się w Belgradzie.