Liga serbska - 18. kolejka Super Ligi: Crvena Zvezda Belgrad - FK Voždovac 2-0 (0-0)

30 listopada na Stadionie Rajko Mitić w Belgradzie odbyło się starcie 18. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Crvena Zvezda i Voždovaca. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Crvena Zvezda 2-0. Mecz obejrzało 5 328 widzów.

18. kolejka Serbia - Super Liga
2019-11-30 18:00 | Stadion: Stadion Rajko Mitić | Widzów: 5328 | Arbiter: J. Šegrt
Crvena Zvezda Belgrad
FK Voždovac
2
0
M. Marin 60'
E. Ben Nabouhane 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna Crvena Zvezda wygrała aż 16 razy, zremisowała raz, a przegrała tylko trzy.

Od pierwszych minut zespół Crvena Zvezda zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Voždovaca była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Voždovaca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Ognjen Krasić, a murawę opuścił Alen Mašović.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Crvena Zvezda w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 60. minucie Marko Marin dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Jedyną kartkę w meczu dostał Lazar Zličić z drużyny gości. Była to 63. minuta spotkania. W 64. minucie Dragan Stoisavljević został zmieniony przez Marka Devicia. W 78. minucie Mirko Ivanić został zmieniony przez Dušana Jovančicia, co miało wzmocnić jedenastkę Crvena Zvezda. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lazara Zličicia na Lukę Cvetićanin.

A kibice Crvena Zvezda nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksę Vukanovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mateo García. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugiego gola. W 90. minucie w drużynie Crvena Zvezda doszło do zmiany. Veljko Simić wszedł za Marka Marina.

Jedenastka Voždovaca ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył El Ben Nabouhane. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Justas Lasickas
85′ Mateo Ezequiel García
Nemanja Nikolić
78′ Mirko Ivanić
Jovan Nišić
 60′ 90′ Marko Marin
Lazar Zličić63′ 79′
Njegoš Petrović
Alen Mašović59′
 90′ El Fardou Mohamed Ben Nabouhane
Luka Cvetićanin79′
78′ Dušan Jovančić
Marko Gjorgjievski
Veljko Nikolić
Ognjen Krasić59′
90′ Veljko Simić
Stefan Purtić
85′ Aleksa Vukanović
Marko Dević64′

Zespół Crvena Zvezda zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 10 celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Voždovaca przyznał jedną żółtą.