Reklama

Reklama

Liga serbska - 17. kolejka Super Ligi: Partizan Belgrad - FK Javor Ivanjica 6-2 (4-2)

22 listopada na Stadionie Partizana w Belgradzie odbył się pojedynek 17. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Partizanu i FK Javor. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Partizanu 6-2. Na stadionie stawiło się 1 300 widzów.

22 listopada  na Stadionie Partizana w Belgradzie odbył się pojedynek  17. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Partizanu  i FK Javor. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Partizanu 6-2. Na stadionie stawiło się 1 300 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Jedenastka Partizanu wygrała aż 23 razy, zremisowała pięć, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy FK Javor otworzyli wynik. W trzeciej minucie na listę strzelców wpisał się Nikola Petković. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Drużyna FK Javor krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko sześć minut, ponieważ jedenastka gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Umar Sadiq. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek.

Reklama

Już na początku meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 15. minucie Bojan Ostojić dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Partizanu w 37. minucie spotkania, gdy Umar Sadiq strzelił trzeciego gola.

Prawie natychmiast Nemanja I wywołał eksplozję radości wśród kibiców Partizanu, zdobywając kolejną bramkę w 40. minucie starcia.

Piłkarze FK Javor szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Alija Krnić. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 58. minucie arbiter przyznał kartkę Nikoli Kuveljiciowi z FK Javor.

W 59. minucie swojego trzeciego gola w tym meczu strzelił Umar Sadiq z Partizanu. W 66. minucie Strahinja Pavlović został zastąpiony przez Igora Vujačicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Partizanu w 78. minucie spotkania, gdy Filip Stevanović zdobył szóstą bramkę. Kibice Partizanu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Đorđe Ivanovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Zoran Toszić.

W 86. minucie w jedenastce Partizanu doszło do zmiany. Bibras Natcho wszedł za Sašę Zdjelara. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 6-2.

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FK Javor pokazał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

30 listopada zespół FK Javor rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie FK Radnički Niš. Natomiast 1 grudnia FK Mačva Šabac będzie gościć zespół Partizanu.

Reklama

Reklama

Reklama