Liga serbska - 17. kolejka Super Ligi: FK Voždovac - FK Proleter Novi Sad 2-0 (0-0)

23 listopada na Stadionie Event Place w Belgradzie odbył się pojedynek 17. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Voždovaca i Proleteru. Starcie zakończyło się zwycięstwem Voždovaca 2-0. Na stadionie stawiło się 500 widzów.

17. kolejka Serbia - Super Liga
2019-11-23 16:00 | Stadion: Stadion Event Place | Widzów: 500 | Arbiter: B. Nikolić
FK Voždovac
FK Proleter Novi Sad
2
0
L. Zličić 56'
M. Gjorgjievski 74'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Proleteru wygrał jeden raz, zremisował cztery, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut zespół Voždovaca zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Proleteru była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Srđanowi Šciepanoviciowi z Proleteru. Była to 45. minuta meczu.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartką został ukarany Aleksandar Tanasin, piłkarz Proleteru.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Voždovaca w 56. minucie spotkania, gdy Lazar Zličić strzelił pierwszego gola. W następstwie utraty gola trener Proleteru postanowił zagrać agresywniej. W 59. minucie zmienił pomocnika Srđana Šciepanovicia i na pole gry wprowadził napastnika Lazara Marjanovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

A kibice Voždovaca nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ognjena Krasicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Aleksandar Stanisavljević. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejnego gola. W 71. minucie arbiter przyznał kartkę Stefanowi Hajdinowi z jedenastki gospodarzy. W 72. minucie Milorad Balabanović został zastąpiony przez Anesa Ruševicia.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Voždovaca, zdobywając kolejną bramkę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugiego gola dla piłkarzy gospodarzy strzelił Marko Gjorgjievski.

W 75. minucie Marko Gjorgjievski został zmieniony przez Lukę Cvetićanin, co miało wzmocnić jedenastkę Voždovaca. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sinišę Babicia na Uglješę Radinović. W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lukę Cvetićanin z Voždovaca, a w 87. minucie Uglješę Radinović z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Aleksandar Andrejević
71′ Stefan Hajdin
Branislav Jovanović
Nikola Mikić
Leandro Climaco Pinto
 74′ 75′ Marko Gjorgjievski
Stefan Čolović
66′ Aleksandar Stanisavljević
Bojan Kovačević
 56′ Lazar Zličić
Slobodan Novaković
75′ 78′ Luka Cvetićanin
Aleksa Pejić
Damjan Daničić
Uglješa Radinović78′ 87′
66′ Ognjen Krasić
Lazar Marjanović59′
Marko Dević
Anes Rušević72′

Zawodnicy Voždovaca otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Proleteru w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.