Liga serbska - 17. kolejka Super Ligi: FK Mladost Lučani - FK Bačka Topola 0-3 (0-2)

23 listopada na Stadionie Mladosti u Lučanima w Lučaniem odbyło się spotkanie 17. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Mladost i FK Bačka Topola. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Bačka Topola 3-0. Na stadionie zasiadło 200 widzów.

17. kolejka Serbia - Super Liga
2019-11-23 16:00 | Stadion: Mladost Stadium Lučani | Widzów: 200 | Arbiter: I. Stoilković
D. Milićević 41'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FK Bačka Topola: Goranowi Antoniciowi w 6. i Nebojšy Skopljakowi w ósmej minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Bačka Topola w 13. minucie spotkania, gdy Nenad Lukić zdobył pierwszą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FK Mladost: Urošowi Sinđiciowi w 22. i Bogdanowi Miloševiciowi w 35. minucie.

Zespół FK Mladost ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Dejan Milićević.

W 54. minucie kartkę obejrzał Saša Tomanović z FK Bačka Topola. W 60. minucie Emanuel Obiora został zastąpiony przez Surakę Zakarię.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie FK Bačka Topola doszło do zmiany. Filip Arsenijević wszedł za Borka Duronjicia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Nenad Lukić wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Bačka Topola, zdobywając kolejną bramkę w 72. minucie pojedynku. W 73. minucie w zespole FK Mladost doszło do zmiany. Eliomar wszedł za Lazara Jovanovicia.

Na murawie, jak to często zdarzało się FK Bačka Topola w tym sezonie, pojawił się Ersan Rovčanin, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 75. minucie Nenada Lukicia. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. A trener FK Mladost wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ibrahima Tankę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Vladimir Radivojević. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie FK Bačka Topola doszło do zmiany. Mladen Galić wszedł za Vladimira Silađiego.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Goran Antonić6′
35′ Bogdan Milošević
Filip Babić
Miloš Šatara
Srđan Grabež
Predrag Pavlović
Nebojša Skopljak8′
84′ Vladimir Radivojević
Nenad Lukić  13′, 72′ 75′
22′ Uroš Sinđić
Saša Tomanović54′
Filip Stojanović
Janko Tumbasević
Milan Bojović
Borko Duronjić67′
73′ Lazar Jovanović
Dejan Milićević  41′
60′ Emanuel Obiora Odita
Vladimir Branković
73′ Eliomar Correia Silva
Ersan Rovčanin75′
Danilo Sekulić
Dragan Svitić
84′ Ibrahim Tanko
Filip Arsenijević67′
60′ Suraka Zakaria
Mladen Galić88′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom FK Mladost, a zawodnikom gości pokazał trzy.