Liga serbska - 17. kolejka Super Ligi: FK Čukarički Stankom - Rad Belgrad 2-0 (1-0)

W pojedynku 17. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 23 listopada, drużyna FK Čukarički wygrała z Radem 2-0 (1-0). Mecz na Stadionie na Banovom brdu w Belgradzie obejrzało 300 widzów.

17. kolejka Serbia - Super Liga
2019-11-23 16:00 | Stadion: Stadion na Banovom brdu | Widzów: 300 | Arbiter: N. Anđelovski
FK Čukarički Stankom
Rad Belgrad
2
0
L. Stojanović 11'
S. Tedić 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 meczów zespół FK Čukarički wygrał 16 razy i zanotował 15 porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Luka Stojanović wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Čukarički, strzelając gola w 11. minucie pojedynku. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Między 13. a 33. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Čukarički.

Trener FK Čukarički postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Asmir Kajević, a murawę opuścił Aleksandar Đorđević. W 59. minucie za Ibrahimę N'Diayego wszedł Milutin Vidosavljević.

W 67. minucie Miloš Šaka został zmieniony przez Branka Riznicia, a za Vanję Ilić wszedł na boisko Ljubomir Kovačević, co miało wzmocnić jedenastkę Radu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Veljka Birmančevicia na Kostę Aleksić. Na 11 minut przed zakończeniem starcia kartkę obejrzał Veljko Birmančević z zespołu gospodarzy. Trener Radu postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Aleksandara Busnicia i na pole gry wprowadził napastnika Matyję Stojkovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Rad: Dušanowi Živkoviciowi w 84. i Milošowi Šace w 90. minucie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna FK Čukarički, zdobywając kolejną bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Slobodan Tedić.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Milan Perendija20′
79′ 81′ Veljko Birmančević
Nemanja Petrović
Nikola Ćirković
Dušan Stević
13′ 46′ Aleksandar Đorđević
Aleksandar Trninić
Stefan Kovač
Aleksandar Busnić83′
 11′ Luka Stojanović
Vanja Ilić73′
Stefan Šapić
Miloš Šaka90′ 67′
 90′ Slobodan Tedić
Dušan Živković84′
Stefan Veličković
Darko Bjedov33′
59′ Ibrahima Mame N'Diaye
Veljko Trifunović
Nemanja Belić
Danijel Mićanović
Dimitrije Kamenović
Milan Jagodić
46′ Asmir Kajević
Ljubomir Kovačević73′
Viktor Lukić
Petar Stojanović
Darko Puškarić
Branko Riznić67′
81′ Kosta Aleksić
Ostoja Stjepanović
59′ Milutin Vidosavljević
Matija Stojković83′

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gości, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze FK Čukarički otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.