Liga serbska - 16. kolejka Super Ligi: Partizan Belgrad - FK Inđija 3-0 (1-0)

W pojedynku 16. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 10 listopada, drużyna Partizanu zwyciężyła z Inđiją 3-0 (1-0). Mecz na Stadionie Partizana w Belgradzie obejrzało 2 000 widzów.

T. Asano 53'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Partizanu wygrała aż cztery razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Zoran Toszić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Partizanu, zdobywając bramkę w 17. minucie starcia.

Jedyną kartkę w meczu dostał Saša Jovanović z Inđii. Była to 19. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Partizanu.

Trener Inđii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Brana Ilić, a murawę opuścił Ivan Rogač.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Partizanu, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie celnym strzałem popisał się Aleksandar Šćekić.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Partizanu w 53. minucie spotkania, gdy Takuma Asano zdobył z karnego trzecią bramkę. W 56. minucie Nebojša Bastajić został zastąpiony przez Mihajla Banjaca.

A kibice Partizanu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Lazara Pavlovicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Aleksandar Šćekić. W 76. minucie Umar Sadiq został zmieniony przez Đorđe Ivanovicia, a za Strahinję Pavlovicia wszedł na boisko Igor Vujačić, co miało wzmocnić jedenastkę Partizanu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vladana Milosavljeva na Filipa Rajevaca. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Nebojša Bastajić56′
80′ Strahinja Pavlović
Nikola Dimitrijević
 53′ (k.) Takuma Asano
Miljan Ilić
Aleksandar Lutovac
Milan Janjić
Seydouba Soumah
Saša Jovanović19′
 51′ 59′ Aleksandar Šćekić
Vladan Milosavljev79′
 17′ Zoran Toszić
Ivan Rogač46′
Saša Zdjelar
Nemanja Vidić
76′ Umar Sadiq Mesbah
Ognjen Bjeličić
Nemanja Stevanović
Dejan Stanivuković
Slobodan Urošević
Nikola Janković
80′ Igor Vujačić
Mihajlo Banjac56′
Bibras Natcho
Vasilije Janjić
59′ Lazar Pavlović
Boško Vraštanović
76′ Đorđe Ivanović
Brana Ilić46′
Nikola Lakčević
Filip Rajevac79′

Drużyna Partizanu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów, dwa razy obijała słupki bramki zespołu Inđii.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Inđii przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.