Liga serbska - 16. kolejka Super Ligi: FK Napredak Kruševac - FK Čukarički Stankom 3-1 (0-0)

9 listopada na Stadionie Mladost w Kruševacu odbyło się starcie 16. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Napredak i FK Čukarički. Mecz zakończył się zwycięstwem FK Napredak 3-1. Na stadionie stawiło się 1 400 widzów.

16. kolejka Serbia - Super Liga
2019-11-09 16:00 | Stadion: Stadion Mladost | Widzów: 1400 | Arbiter: N. Minaković
L. Stojanović 85'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Zespół FK Čukarički wygrał aż 18 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko dziewięć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Milošowi Ožegoviciowi z zespołu gospodarzy. Była to 41. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna FK Čukarički rozpoczęła w zmienionym składzie, za Milutina Vidosavljevicia wszedł Aleksandar Đorđević. W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Đorđe Petroviciowi z FK Čukarički.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Napredak w 53. minucie spotkania, gdy Miljan Vukadinovič zdobył z karnego pierwszą bramkę. W 64. minucie kartką został ukarany Miljan Vukadinovič, piłkarz gospodarzy.

W tej samej minucie Asmir Kajević został zastąpiony przez Petara Mićina.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Miljan Vukadinovič z FK Napredak. W 65. minucie arbiter ukarał kartką Darka Puškaricia, zawodnika FK Čukarički.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie FK Čukarički doszło do zmiany. Luka Stojanović wszedł za Stefana Kovača.

Niedługo później Miroslav Bjeloš wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Napredak, zdobywając kolejną bramkę w 83. minucie starcia.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 85. minucie wynik ustalił Luka Stojanović.

Trener FK Napredak wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andreja Ilicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Miloš Ožegović. W 90. minucie boisko opuścili piłkarze FK Napredak: Filip Kovačević, Aleksandar Desančić, a na ich miejsce weszli Đuro Zec, Miljan Vukadinovič. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Nikola Ćirković
 83′ Miroslav Bjeloš
Marko Docić
Ivan Đorić
Asmir Kajević64′
Nikola Eskić
Stefan Kovač66′
41′ 86′ Miloš Ožegović
Darko Puškarić65′
Milan Spremo
Stefan Šapić
 53′ (k.), 64′ 64′ 90′ Miljan Vukadinovič
Slobodan Tedić
90′ Đuro Zec
Milutin Vidosavljević46′
Nemanja Andijanić
Nemanja Belić
90′ Filip Kovačević
Dimitrije Kamenović
90′ Aleksandar Desančić
Aleksandar Đorđević46′
Jovan Markoski
Petar Mićin64′
86′ Andrej Ilić
Luka Stojanović66′  85′
Baha Regis Samuel
Stefan Veličković

Kosta Aleksić

Przewaga jedenastki FK Čukarički w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.