Liga serbska - 16. kolejka Super Ligi: FK Bačka Topola - FK Voždovac 2-2 (1-1)

10 listopada na Gradski stadion odbyło się starcie 16. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Bačka Topola i Voždovaca. Pojedynek zakończył się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 650 widzów.

16. kolejka Serbia - Super Liga
2019-11-10 14:30 | Stadion: Gradski stadion | Widzów: 650 | Arbiter: M. Milanović
N. Nikolić 76'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu FK Bačka Topola.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu zespół FK Bačka Topola trafił do bramki rywala. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Dejan Milićević.

Drużyna Voždovaca wyrównała wynik meczu. W czwartej minucie Justas Lasickas wyrównał wynik meczu.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Dajanowi Ponjeviciowi z FK Bačka Topola. Była to 34. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę FK Bačka Topola przyniosły efekt bramkowy. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Vladimir Silađi. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 70. minucie Marko Živković został zmieniony przez Lazara Zličicia. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Voždovaca doszło do zmiany. Luka Cvetićanin wszedł za Marka Gjorgjievskiego. A kibice FK Bačka Topola nie mogli już doczekać się wprowadzenia Davida Šinkoviča. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Borko Duronjić. W 76. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Nemanja Nikolić.

Chwilę później trener Voždovaca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Ognjen Krasić, a murawę opuścił Alen Mašović. W tej samej minucie w drużynie FK Bačka Topola doszło do zmiany. Ersan Rovčanin wszedł za Dejana Milicievicia. Między 85. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Voždovaca.

W doliczonym czasie gry czerwoną kartkę obejrzał Dajan Ponjević, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W tej samej minucie w drużynie FK Bačka Topola doszło do zmiany. Goran Antonić wszedł za Nenada Lukicia. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Nenad Cvetković
34′ 90′ Dajan Ponjević
Stefan Hajdin
Nebojša Skopljak
Nikola Mikić90′
90′ Nenad Lukić
Nemanja Nikolić  76′ (k.)
73′ Borko Duronjić
Jovan Nišić
 2′ 81′ Dejan Milićević
Aleksandar Stanisavljević
 60′ Vladimir Silađi
Alen Mašović81′
Nemanja Jorgić
Marko Trkulja
90′ Goran Antonić
Miloš Mihajlov
Bojan Balaž
Luka Cvetićanin73′
81′ Ersan Rovčanin
Damjan Daničić
Dragan Svitić
Ognjen Krasić81′ 85′
73′ David Šinkovič
Lazar Zličić70′
Mladen Galić
Viktor Živojinović

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom FK Bačka Topola, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.