Liga serbska - 15. kolejka Super Ligi: Partizan Belgrad - FK Vojvodina Nowy Sad 4-0 (2-0)

2 listopada na Stadionie Partizana w Belgradzie odbył się pojedynek 15. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Partizanu i Vojvodinej. Starcie zakończyło się zwycięstwem Partizanu 4-0. Mecz obejrzało 2 500 widzów.

15. kolejka Serbia - Super Liga
2019-11-02 14:00 | Stadion: Stadion Partizana | Widzów: 2500 | Arbiter: M. Djordjić
U. Sadiq 69'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 60 razy. Jedenastka Partizanu wygrała aż 34 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 15.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 18. a 28. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Partizanu w 30. minucie spotkania, gdy Bibras Natcho strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Partizanu, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił ponownie na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy Bibras Natcho.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 48. minucie wynik na 3-0 podwyższył Saša Zdjelar.

W 59. minucie Bibras Natcho został zmieniony przez Seydoubę Soumaha. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Umar Sadiq, zawodnik Partizanu. Chwilę później trener Vojvodinej postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Marka Đurišicia. Na boisko wszedł Mirko Topić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Miodrag Gemović, Nemanja Nikolić, a na ich miejsce weszli Eze Okeuhie, Bojan Matić.

Trzeba było trochę poczekać, aby Umar Sadiq wywołał eksplozję radości wśród kibiców Partizanu, strzelając kolejnego gola w 69. minucie spotkania. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 73. minucie w zespole Partizanu doszło do zmiany. Đorđe Ivanović wszedł za Umara Sadiqa. Chwilę później trener Partizanu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Lazar Pavlović, a murawę opuścił Aleksandar Šćekić. Na 11 minut przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Đorđe Ivanoviciowi z Partizanu.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Matić
24′ Vladimir Stojković
Petar Bojić
 30′ (k.), 43′ 59′ Bibras Natcho
Nikola Drinczić
23′ 77′ Aleksandar Šćekić
Ognjen Đuričin
 48′ Saša Zdjelar
Marko Đurišić18′ 61′
 69′ 60′ 73′ Umar Sadiq Mesbah
Miodrag Gemović61′
77′ Lazar Pavlović
Mihajlo Nešković
59′ Seydouba Soumah
Mirko Topić61′
Zoran Toszić
Dejan Zukić
73′ 79′ Đorđe Ivanović
Nemanja Nikolić61′

Zawodnicy Partizanu obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.