Liga serbska - 15. kolejka Super Ligi: FK Proleter Novi Sad - Crvena Zvezda Belgrad 0-2 (0-0)

2 listopada na Stadionie Karađorđe w Nowym Sadzie odbyło się spotkanie 15. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Proleteru i Crvena Zvezda. Mecz zakończył się zwycięstwem Crvena Zvezda 2-0. Pojedynek obejrzało 2 500 widzów.

15. kolejka Serbia - Super Liga
2019-11-02 16:00 | Stadion: Stadion Karađorđe | Widzów: 2500 | Arbiter: D. Grujic
FK Proleter Novi Sad
Crvena Zvezda Belgrad
0
2
M. García 59'
R. Boakye 82'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Crvena Zvezda wygrała aż cztery razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez zespół Crvena Zvezda w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Mateo García.

W 62. minucie Miloš Vulić został zmieniony przez Dušana Jovančicia. W tej samej minucie w jedenastce Crvena Zvezda doszło do zmiany. Richmond Boakye wszedł za Veljka Simicia. Chwilę później trener Proleteru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Slobodan Novaković, a murawę opuścił Srđan Šćepanović.

W 73. minucie Branislav Jovanović został zmieniony przez Anesa Ruševicia, co miało wzmocnić drużynę Proleteru. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Milana Pavkova na Milana Jevtovicia.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Crvena Zvezda, zdobywając kolejną bramkę. W 82. minucie wynik na 0-2 podwyższył Richmond Boakye.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Proleteru doszło do zmiany. Stefan Jovanović wszedł za Lazara Marjanovicia. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Milan Gajić
73′ Branislav Jovanović
Marko Marin
64′ Srđan Šćepanović
Veljko Simić62′
83′ Lazar Marjanović
Miloš Vulić62′
Milan Mirosavljev
Milan Pavkov81′
Vladan Elesin
Zoran Popović
83′ Stefan Jovanović
Srđan Babić
Milorad Balabanović
Miloš Degenek
Ognjen Mitrović
Milan Jevtović81′
64′ Slobodan Novaković
Dušan Jovančić62′
Marko Pantić
Richmond Yiadom Boakye62′  82′
73′ Anes Rušević
Nikola Krstović

Wyjątkowa nieporadność napastników Proleteru była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Zespół Crvena Zvezda zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał cztery celne strzały.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.