Liga serbska - 15. kolejka Super Ligi: FK Bačka Topola - FK Radnički Niš 2-0 (0-0)

W spotkaniu 15. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 3 listopada, zespół FK Bačka Topola wygrał z FK Radnički 2-0 (0-0). Mecz na Gradski stadion obejrzało 1 000 widzów.

N. Lukić 47',80'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 38. minucie kartki otrzymał Janko Tumbasević z FK Bačka Topola oraz Lazar Đorđević, Rebin Adhamat z zespołu gości.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Bačka Topola w 47. minucie spotkania, gdy Nenad Lukić strzelił pierwszego gola. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FK Bačka Topola: Vladimirowi Silađiemu w 65. i Nebojšy Skopljakowi w 72. minucie. W 76. minucie Rebin Adhamat zastąpił Nermina Haskicia.

Zespół FK Radnički ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem meczu Nenad Lukić ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0.

Kibice FK Bačka Topola nie mogli już doczekać się wprowadzenia Davida Šinkoviča. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Nenad Lukić. Chwilę później trener FK Radnički postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 84. minucie na plac gry wszedł Dejan Meleg, a murawę opuścił Stefan Mihajlović. W 87. minucie Borko Duronjić został zmieniony przez Ersana Rovčanina, a za Dejana Milicievicia wszedł na boisko Goran Antonić, co miało wzmocnić zespół FK Bačka Topola. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Đorđevicia na Nikolę Stevanović.

W 90. minucie sędzia przyznał kartkę Borisowi Vardze z jedenastki gospodarzy. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

Stefan Đorđević88′
72′ Nebojša Skopljak
Ivan Ostojić
 47′, 80′ 82′ Nenad Lukić
Rebin Ghareeb Sulaka Adhamat38′ 76′
Saša Tomanović
Aleksandar Todorovski
38′ Janko Tumbasević
Erik Jirka
90′ Boris Varga
Filip Knežević
87′ Borko Duronjić
Ryota Noma
90′ Dejan Milićević
Dušan Pantelić
65′ Vladimir Silađi
Stefan Mihajlović84′
Nemanja Jorgić
Marko Knežević
90′ Goran Antonić
Aleksa Jovanović
Bojan Balaž
Nikola Stevanović88′
Dajan Ponjević
Dejan Meleg84′
87′ Ersan Rovčanin
Saša Stojanović
82′ David Šinkovič
Vladimir Đilas
Mladen Galić
Nermin Haskić76′

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom FK Bačka Topola, a zawodnikom gości przyznał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.