Liga serbska - 14. kolejka Super Ligi: Spartak Subotica - FK Mačva Šabac 3-1 (2-1)

W meczu 14. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 30 października, drużyna Spartaka Subotica zwyciężyła z FK Mačva 3-1 (2-1). Mecz na Gradski Stadion obejrzało 200 widzów.

14. kolejka Serbia - Super Liga
2019-10-30 18:00 | Stadion: Gradski Stadion | Widzów: 200 | Arbiter: I. Stoilković
M. Adamović 19'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków zespół FK Mačva wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartaka Subotica w 11. minucie spotkania, gdy Nemanja Obradović strzelił pierwszego gola.

Drużyna FK Mačva ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił po raz drugi po kwadransie gry Nemanja Obradović.

Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Luka Cucin ze Spartaka Subotica. Była to 18. minuta meczu. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Miloš Adamović. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna FK Mačva rozpoczęła w zmienionym składzie, za Nemanję Tošicia wszedł Slavko Marić. Trener Spartaka Subotica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Andrézinho, a murawę opuścił Stefan Šormaz.

W 60. minucie za Marka Mijailovicia wszedł Marko Jevtić. W 67. minucie Nikola Srećković został zmieniony przez Damjana Gojkova, co miało wzmocnić zespół Spartaka Subotica. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nenada Marinkovicia na Branislava Markovicia. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Luka Cucin osłabiając drużynę Spartaka Subotica. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 18. minucie.

W 89. minucie w drużynie Spartaka Subotica doszło do zmiany. Mihajlo Ivančević wszedł za Lazara Tufegdžicia.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej trzeciej minucie starcia pokonał bramkarza Damjan Gojkov.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Dušan Puletić
18′ 86′ Luka Cucin
Lazar Ivić
67′ Nikola Srećković
Nenad Jovanović
46′ Stefan Šormaz
Nikola Kovačević
89′ Lazar Tufegdžić
Nenad Marinković72′
Vladan Vidaković
Stefan Milosavljević
 11′, 17′ Nemanja Obradović
Nikola Ašćerić
Mišo Dubljanić
Milovan Lekić
89′ Mihajlo Ivančević
Slavko Marić46′
Filip Jović
Predrag Jeremić
46′ André Filipe Carneiro Leal
Marko Jevtić60′
67′  90′ Damjan Gojkov
Branislav Marković72′
Nemanja Mladenović
Aleksandar Stevanović
Nikola Tripković
Đorđe Šušnjar

Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Spartaka Subotica pokazał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższą niedzielę drużyna FK Mačva rozegra kolejny mecz u siebie. Jej przeciwnikiem będzie FK Čukarički Stankom. Tego samego dnia FK Napredak Kruševac będzie gościć drużynę Spartaka Subotica.