Liga serbska - 14. kolejka Super Ligi: FK Voždovac - Rad Belgrad 2-1 (0-0)

30 października na Stadionie Event Place w Belgradzie odbyło się spotkanie 14. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Voždovaca i Radu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Voždovaca 2-1. Na stadionie zasiadło 200 widzów.

14. kolejka Serbia - Super Liga
2019-10-30 18:00 | Stadion: Stadion Event Place | Widzów: 200 | Arbiter: N. Gajdobranski
F. Kasalica 47'

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 31. minucie Milosz Stojczev został zastąpiony przez Ognjena Krasicia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 46. minucie kartkę obejrzał Justas Lasickas z zespołu gospodarzy.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Radu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu bramkę zdobył Filip Kasalica.

W 55. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Radu Marko Nikolić. W 59. minucie w jedenastce Voždovaca doszło do zmiany. Marko Gjorgjievski wszedł za Marka Devicia.

Niedługo później Jovan Nišić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Voždovaca, strzelając kolejnego gola w 65. minucie starcia. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Radu doszło do zmiany. Goran Smiljanić wszedł za Vanję Ilicia.

Kibice Radu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Dušana Živkovicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Veljko Trifunović. W 69. minucie kartką został ukarany Nemanja Nikolić, piłkarz gospodarzy. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Radu doszło do zmiany. Petar Stojanović wszedł za Ostoję Stjepanovicia.

Po chwili trener Voždovaca postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Stefan Purtić, a murawę opuścił Aleksandar Stanisavljević. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Milan Perendija
46′ Justas Lasickas
Nemanja Petrović
69′ Nemanja Nikolić
Aleksandar Busnić
 65′ Jovan Nišić
Vanja Ilić67′
88′ Aleksandar Stanisavljević
Ostoja Stjepanović78′
31′ Milosz Stojczev
Darko Bjedov
59′ Marko Dević
Aleksandar Trninić
59′ Marko Gjorgjievski
Branko Riznić
31′ Ognjen Krasić
Miloš Šaka
88′ Stefan Purtić
Dušan Živković67′

Sędzia nie ukarał zawodników Radu żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.