Liga serbska - 14. kolejka Super Ligi: FK Vojvodina Nowy Sad - FK Inđija 1-0 (1-0)

30 października na Stadionie Karađorđe w Nowym Sadzie odbył się pojedynek 14. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Vojvodinej i Inđii. Mecz zakończył się zwycięstwem Vojvodinej 1-0. Spotkanie obejrzało 1 500 widzów.

14. kolejka Serbia - Super Liga
2019-10-30 18:00 | Stadion: Stadion Karađorđe | Widzów: 1500 | Arbiter: L. Lukić
FK Vojvodina Nowy Sad
FK Inđija
1
0
N. Nikolić 18'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Vojvodinej wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszej połowie zespół Inđii został osłabiony. W 17. minucie arbiter wyrzucił z boiska Milana Janjicia z Inđii.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Nemanja Nikolić dla drużyny Vojvodinej. Bramka padła w tej samej minucie. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie.

Między 20. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Vojvodinej.

Na drugą połowę drużyna Vojvodinej wyszła w zmienionym składzie, za Ognjena Đuričina wszedł Jovan Kokir. Trener Vojvodinej wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Dejana Zukicia. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Marko Đurišić.

Trener Inđii postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Sašę Jovanovicia i na pole gry wprowadził napastnika Branę Ilicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 64. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Jovanowi Kokirowi z Vojvodinej. W 65. minucie Nebojša Bastajić został zastąpiony przez Vladana Milosavljeva.

W 69. minucie Nemanja Nikolić został zmieniony przez Bojana Maticia, co miało wzmocnić zespół Vojvodinej. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Srđana Dimitrova na Nemanję Bosančicia. W drugiej połowie nie padły gole.

Ivan Josović
45′ Nikola Petković
Miljan Ilić
20′ Nikola Drinczić
Milan Janjić17′
46′ Ognjen Đuričin
Vasilije Janjić
46′ Marko Đurišić
Saša Jovanović57′
Mihajlo Nešković
Ivan Rogač
 18′ (k.) 69′ Nemanja Nikolić
Luka Čermelj
46′ 64′ Jovan Kokir
Nikola Janković
Mirko Topić
Vladan Milosavljev65′
46′ Dejan Zukić
Ognjen Bjeličić
69′ Bojan Matić
Brana Ilić57′

Drużyna Vojvodinej była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gości dostali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.