Liga serbska - 12. kolejka Super Ligi: Spartak Subotica - FK Inđija 3-0 (2-0)

W starciu 12. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 19 października, drużyna Spartaka Subotica zwyciężyła z Inđiją 3-0 (2-0). Mecz na Gradski Stadion obejrzało 300 widzów.

N. Tekijaški 74'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Spartaka Subotica wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Nikola Srećković.

W 11. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ivana Dokicia ze Spartaka Subotica, a w 16. minucie Srđana Dimitrova z drużyny przeciwnej. W 26. minucie David Dunđerski zastąpił Lukę Cucina.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Spartaka Subotica, zdobywając kolejną bramkę. W 36. minucie Nikola Srećković ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 2-0.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Inđija: Ivanowi Rogačowi w 37. i Nemani Bosančiciowi w 40. minucie.

Między 59. a 73. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 63. minucie w zespole Inđii doszło do zmiany. Nebojša Bastajić wszedł za Branislava Tomicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Spartaka Subotica w 74. minucie spotkania, gdy Nemanja Tekijaški strzelił trzeciego gola. Niedługo później trener Spartaka Subotica postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Damjan Gojkov, a murawę opuścił Stefan Denković.

A kibice Inđii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mihajla Banjaca. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Nemanja Bosančić. W 78. minucie Brana Ilić został zmieniony przez Vasilije Janjicia, co miało wzmocnić jedenastkę Inđii. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lazara Tufegdžicia na Andrézinha. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

FK Inđija
11′ Ivan Dokić
Miloje Preković
Stefan Milošević
Nemanja Bosančić40′ 75′
Vladimir Otašević
Luka Čermelj73′
 74′ Nemanja Tekijaški
Nikola Dimitrijević
26′ David Dunđerski
Srđan Dimitrov16′
67′ Milan Marčić
Miljan Ilić
 2′, 36′ 59′ Nikola Srećković
Vladan Milosavljev
80′ Lazar Tufegdžić
Ivan Rogač37′
Vladan Vidaković
Branislav Tomić63′
75′ Stefan Denković
Nemanja Vidić
Nemanja Obradović
Brana Ilić78′
Mišo Dubljanić
Dejan Stanivuković
26′ Luka Cucin
Nikola Janković
Mihajlo Ivančević
Ivan Josović
80′ André Filipe Carneiro Leal
Mihajlo Banjac75′
75′ Damjan Gojkov
Nebojša Bastajić63′
Nemanja Mladenović
Milan Janjić
Mihajlo Baić
Vasilije Janjić78′

Przewaga drużyny Inđii w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gości, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze Spartaka Subotica otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.