Liga serbska - 12. kolejka Super Ligi: FK Radnički Niš - FK Napredak Kruševac 4-1 (3-0)

W meczu 12. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 19 października, jedenastka FK Radnički zwyciężyła z FK Napredak 4-1 (3-0). Mecz na Gradskim Stadionie Čair w Niszu obejrzało 2 000 widzów.

12. kolejka Serbia - Super Liga
2019-10-19 18:00 | Stadion: Gradski Stadion Čair | Widzów: 2000 | Arbiter: M. Djordjić
N. Kojić 83'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Zespół FK Radnički wygrał aż 11 razy, zremisował siedem, a przegrał tylko siedem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie kartkę dostał Miljan Vukadinovič, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Radnički w szóstej minucie spotkania, gdy Nermin Haskić zdobył pierwszą bramkę. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Baże Regisowi z zespołu gości.

Niedługo później Stefan Mihajlović wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Radnički, strzelając kolejnego gola w 16. minucie pojedynku. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Gola na 3-0 strzelił po raz drugi w 36. minucie Stefan Mihajlović.

Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Nikola Aksentijević, piłkarz FK Napredak.

Na drugą połowę drużyna FK Napredak wyszła w zmienionym składzie, za Miljana Vukadinoviča wszedł Nenad Gavrić. W 51. minucie arbiter przyznał kartkę Erikowi Jirce z FK Radnički.

Po godzinie gry w jedenastce FK Radnički doszło do zmiany. Dejan Meleg wszedł za Dušana Pantelicia. W 67. minucie Miroslav Bjeloš został zastąpiony przez Nikolę Eskicia. W 68. minucie kartkę otrzymał Nenad Gavrić z drużyny gości.

Niedługo później trener FK Napredak postanowił wzmocnić formację obronną i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Nikolę Aksentijevicia. Na boisko wszedł Mitar Ćuković, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania arbiter ukarał kartką Lazara Đorđevicia, zawodnika gospodarzy. W tej samej minucie trener FK Radnički postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Filip Knežević, a murawę opuścił Nermin Haskić.

Mimo że zespół FK Napredak nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 67 ataków oddał tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 83. minucie gola pocieszenia strzelił Nemanja Kojić.

Piłkarze FK Radnički szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 87. minucie wynik ustalił Erik Jirka.

Na dwie minuty przed zakończeniem starcia kartkę dostał Nikola Eskić z FK Napredak. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-1.

Marko Milošević
81′ Lazar Đorđević
Igor Ivanović
 87′ 51′ Erik Jirka
Milan Spremo
Ryota Noma
Miljan Vukadinovič5′ 46′
62′ Dušan Pantelić
Nemanja Kojić  83′
 6′ 81′ Nermin Haskić
Baha Regis Samuel 8′
 16′, 36′ Stefan Mihajlović
Đuro Zec
Stefan Ilić
Nemanja Andijanić
Nikola Stevanović
Mitar Ćuković79′
81′ Filip Knežević
Milan Obradović
62′ Dejan Meleg