Liga serbska - 12. kolejka Super Ligi: FK Proleter Novi Sad - FK Radnik Surdulica 2-1 (2-1)

W meczu 12. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 19 października, drużyna Proleteru wygrała z FK Radnik 2-1 (2-1). Mecz na Stadionie Karađorđe w Nowym Sadzie obejrzało 500 widzów.

B. Bojić 13'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka FK Radnik wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze FK Radnik nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie na listę strzelców wpisał się Bojan Bojić.

Drużyna Proleteru otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 19. minucie bramkę wyrównującą zdobył Leandro Pinto.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Proleteru w 25. minucie spotkania, gdy Milan Mirosavljev strzelił drugiego gola. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Bojanowi Kovačeviciowi z drużyny gospodarzy. Była to 37. minuta starcia.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 56. minucie arbiter pokazał kartkę Nenadowi Stankoviciowi, piłkarzowi FK Radnik. W 63. minucie Bojan Bojić został zmieniony przez Bobana Georgieva.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Proleteru doszło do zmiany. Uglješa Radinović wszedł za Aleksę Pejicia. W 72. minucie sędzia przyznał kartkę Milanowi Mirosavljevowi z Proleteru. Trener FK Radnik postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Zorana Danoskiego i na pole gry wprowadził napastnika Evgena Pavlova, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 73. minucie Lazar Marjanović został zmieniony przez Srđana Šciepanovicia, a za Sinišę Babicia wszedł na boisko Marko Pantić, co miało wzmocnić jedenastkę Proleteru. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Milana Makaricia na Uroša Damnjanovicia. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Proleter: Uglješy Radinović w 74. i Srđanowi Šciepanoviciowi w 78. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Žarko Marković
 19′ Leandro Climaco Pinto
Uroš Stojanović
Aleksandar Tanasin
Bojan Bojić  13′ 63′
85′ Siniša Babić
Zoran Danoski72′
Stefan Čolović
Miroljub Kostić
37′ Bojan Kovačević
Milan Makarić79′
 25′ 68′ Aleksa Pejić
Vuk Mitošević
73′ Lazar Marjanović
Nenad Stanković56′
72′ Milan Mirosavljev
Vladan Pavlović
85′ Marko Pantić
Uroš Damnjanović79′
68′ 74′ Uglješa Radinović
Boban Georgiev63′
73′ 78′ Srđan Šćepanović
Filip Stanisavljević
Anes Rušević
Yevhen Pavlov72′

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Proleteru, a piłkarzom gości pokazał jedną.