Liga serbska - 1. kolejka Super Ligi: Spartak Subotica - Rad Belgrad 2-1 (0-1)

20 lipca na Gradski Stadion odbył się pojedynek 1. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami Spartaka Subotica i Radu. Mecz zakończył się zwycięstwem Spartaka Subotica 2-1. Na stadionie zasiadło 500 widzów.

M. Trifunović 45'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania drużyna Spartaka Subotica wygrała 10 razy i zanotowała siedem porażek oraz siedem remisów.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 45. minucie Milan Marčić został zmieniony przez Vladana Vidakovicia.

Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Radu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W trzeciej minucie doliczonego czasu Miloš Trifunović dał prowadzenie swojej drużynie z rzutu karnego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Radu.

W 46. minucie Lazar Tufegdžić został zmieniony przez Stefana Šormaza, co miało wzmocnić jedenastkę Spartaka Subotica. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Miloša Trifunovicia na Veljka Trifunovicia w 63. minucie.

Zespół gospodarzy otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Nemanja Obradović.

W 71. minucie Filip Kasalica został zmieniony przez Dušana Živkovicia, co miało wzmocnić drużynę Radu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Denkovicia na Nikolę Srećković. W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dušana Živkovicia z Radu, a w 82. minucie Vladimira Otaševicia z drużyny przeciwnej.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Spartaka Subotica przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie wynik ustalił Vladan Vidaković.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Radu doszło do zmiany. Vanja Ilić wszedł za Bogdana Mladenovicia. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Milan Jagodić
82′ Vladimir Otašević
Branislav Jovanović
Nemanja Tekijaški
Goran Smiljanić
David Dunđerski
Dušan Stević
45′ Milan Marčić
Nikola Šipčić
Nemanja Mladenović
Bogdan Mladenović87′
46′ Lazar Tufegdžić
Njegoš Petrović
79′ Stefan Denković
Filip Kasalica71′
 66′ Nemanja Obradović
Aleksandar Busnić
79′ Nikola Srećković
Vanja Ilić87′
46′ Stefan Šormaz
Dušan Živković71′ 74′
45′  82′ Vladan Vidaković
Veljko Trifunović63′

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.