Liga serbska - 1. kolejka Super Ligi: FK Voždovac - FK Bačka Topola 1-2 (0-0)

W starciu 1. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 19 lipca, drużyna Voždovaca przegrała z FK Bačka Topola 1-2 (0-0). Mecz na Stadionie Event Place w Belgradzie obejrzało 1 000 widzów.

1. kolejka Serbia - Super Liga
2019-07-19 20:00 | Stadion: Stadion Event Place | Widzów: 1000 | Arbiter: M. Milanović
V. Silađi 75'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Filipowi Arsenijeviciowi, piłkarzowi FK Bačka Topola. W 52. minucie Justas Lasickas został zmieniony przez Milosza Stojczeva.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FK Bačka Topola w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie bramkę zdobył Saša Tomanović.

Po chwili trener Voždovaca postanowił wzmocnić linię pomocy i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Strahinję Karišicia. Na boisko wszedł Jovan Nišić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 66. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Janka Tumbasevicia z FK Bačka Topola, a w 67. minucie Marka Živkovicia z drużyny przeciwnej. W 69. minucie w jedenastce FK Bačka Topola doszło do zmiany. Borko Duronjić wszedł za Filipa Arsenijevicia.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 70. minucie Milosz Stojczev wyrównał wynik meczu.

Szybko po stracie bramki drużyna gości znów pokazała swoją wyższość. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Vladimir Silađi.

Chwilę później trener FK Bačka Topola postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nenada Lukicia wszedł Ersan Rovčanin, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce FK Bačka Topola utrzymać prowadzenie. W 81. minucie Marko Živković został zmieniony przez Lukę Jakovljevicia, co miało wzmocnić drużynę Voždovaca. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Vladimira Silađiego na Mladena Galicia. Między 82. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FK Bačka Topola i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Dajan Ponjević
67′ 81′ Marko Živković
Nebojša Skopljak
Miloš Bosančić
Nenad Lukić76′
64′ Strahinja Karišić
Saša Tomanović  55′
Bojan Kovačević
Janko Tumbasević66′
52′ Justas Lasickas
Bojan Balaž
81′ 90′ Luka Jakovljević
Vladimir Branković
64′ Jovan Nišić
Ersan Rovčanin76′
Stefan Purtić
David Šinkovič
52′  70′ Milosz Stojczev
Borko Duronjić69′ 82′
Viktor Živojinović
Mladen Galić85′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom FK Bačka Topola przyznał cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.