Liga serbska - 1. kolejka Super Ligi: FK Vojvodina Nowy Sad - FK Mačva Šabac 3-1 (0-0)

W pojedynku 1. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 20 lipca, jedenastka Vojvodinej zwyciężyła z FK Mačva 3-1 (0-0). Mecz na Stadionie Slavko Maletin Vava w Baczce Palance obejrzało 2 000 widzów.

1. kolejka Serbia - Super Liga
2019-07-20 20:00 | Stadion: Stadion Slavko Maletin Vava | Widzów: 2000 | Arbiter: Pe. Piper
A. Stevanović 79'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Vojvodinej wygrała jeden raz, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut drużyna FK Mačva zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Vojvodinej była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 34. minucie w zespole FK Mačva doszło do zmiany. Stefan Ilić wszedł za Predraga Jeremicia.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter wręczył Sinišy Saničaninowi z Vojvodinej. Była to 37. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vojvodinej w 50. minucie spotkania, gdy Bojan Matić zdobył pierwszą bramkę. W 51. minucie sędzia przyznał kartkę Branislavowi Markoviciowi z zespołu FK Mačva.

W 52. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Bojan Matić z Vojvodinej. W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Markowi Mijailoviciowi, zawodnikowi FK Mačva.

Chwilę później trener Vojvodinej postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Ognjena Đuričina. Na boisko wszedł Dejan Zukić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Bojanowi Maticiowi i Igorowi Ristivojeviciowi. W 70. minucie za Eze'a Okeuhiego wszedł Mihajlo Nešković.

W 71. minucie Branislav Marković został zmieniony przez Aleksandara Stevanovicia, co miało wzmocnić drużynę FK Mačva. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bojana Maticia na Miodraga Gemovicia.

Piłkarze FK Mačva odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 79. minucie na listę strzelców wpisał się Aleksandar Stevanović.

Na 10 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce FK Mačva doszło do zmiany. Filip Božić wszedł za Nenada Jovanovicia. Między 84. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Vojvodinej oraz dwie drużynie przeciwnej.

Drużyna FK Mačva ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Vojvodinej, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 3-1 w trzeciej minucie doliczonego czasu gry zdobył Miodrag Gemović.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Dušan Puletić
85′ Mladen Devetak
Slavko Marić
37′ Siniša Saničanin
Predrag Jeremić34′
62′ Ognjen Đuričin
Nenad Jovanović80′
Marko Đurišić
Branislav Marković51′ 71′
70′ Eze Vincent Okeuhie
Stefan Milosavljević84′
 50′, 52′ 66′ 74′ Bojan Matić
Filip Božić80′
74′  90′ Miodrag Gemović
Stefan Ilić34′
70′ 84′ Mihajlo Nešković
Marko Jevtić
Mirko Topić
Aleksandar Stevanović71′  79′ 84′
62′ Dejan Zukić
Mile Vujasin

Zawodnicy Vojvodinej dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę zespół FK Mačva rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie FK Inđija. Tego samego dnia FK Napredak Kruševac będzie gościć drużynę Vojvodinej.