Liga serbska - 1. kolejka Super Ligi: FK Radnički Niš - FK Proleter Novi Sad 3-0 (2-0)

W spotkaniu 1. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 21 lipca, drużyna FK Radnički wygrała z Proleterem 3-0 (2-0). Mecz na Gradskim Stadionie Čair w Niszu obejrzało 1 000 widzów.

1. kolejka Serbia - Super Liga
2019-07-21 20:00 | Stadion: Gradski Stadion Čair | Widzów: 1000 | Arbiter: B. Nikolić
V. Batrović 78'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół FK Radnički wygrał aż pięć razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Radnički w 12. minucie spotkania, gdy Ryota Noma zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna FK Radnički, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie wynik na 2-0 podwyższył Stefan Mihajlović.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 53. minucie Milorad Balabanović zastąpił Artura Yedigaryana. W tej samej minucie w jedenastce Proleteru doszło do zmiany. Marko Pantić wszedł za Aleksę Pejicia.

Po chwili trener FK Radnički postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Ryotę Nomę. Na boisko wszedł Dejan Meleg, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 68. minucie Stefan Jovanović został zmieniony przez Lazara Marjanovicia, co miało wzmocnić zespół Proleteru. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nemanję Tomicia na Veljka Batrovicia.

Dopiero w drugiej połowie Veljko Batrović wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Radnički, zdobywając kolejną bramkę w 78. minucie pojedynku. Na osiem minut przed zakończeniem starcia w jedenastce FK Radnički doszło do zmiany. Milan Bojović wszedł za Stefana Mihajlovicia.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Ognjen Mitrović
 12′ 63′ Ryota Noma
Slobodan Novaković
75′ Nemanja Tomić
Aleksa Pejić53′
Nikola Čumić
Uglješa Radinović
 24′ 82′ Stefan Mihajlović
Milan Mirosavljev
Nikola Petrović
Vladan Elesin
Aleksa Jovanović
Miljan Jablan
75′  78′ Veljko Batrović
Marko Pantić53′
Milan Makarić
Uroš Stamenić
63′ Dejan Meleg
Artur Yedigaryan53′
Saša Stojanović
Lazar Marjanović68′
82′ Milan Bojović
Andrija Ratković

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.