Liga serbska - 1. kolejka Super Ligi: FK Radnički Niš - FK Metalac Gornji Milanovac 3-0 (2-0)

1 sierpnia na Gradskim Stadionie Čair w Niszu odbył się mecz 1. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Radnički i FK Metalac. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Radnički 3-0.

N. Anđelković 72' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna FK Radnički wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut drużyna FK Radnički zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu FK Metalac była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Žarko Marković wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Radnički, strzelając gola w 21. minucie pojedynku.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FK Metalac: Aleksandarowi Desančiciowi w 24. i Milošowi Vranjaninowi w 30. minucie. W 35. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Miloš Vranjanin z FK Metalac i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 30. minucie. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Nikoli Stevanoviciowi z FK Radnički.

W 40. minucie za Milana Jokicia wszedł Aleksandar Vasiljević.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna FK Radnički, zdobywając kolejną bramkę. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Stefan Mitrović.

W 46. minucie Kristijan Živković został zmieniony przez Nemanję Suboticia, a za Nemanję Kojicia wszedł na boisko Filip Kasalica, co miało wzmocnić zespół FK Radnički. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Đuricia na Marka Zocievicia.

W 72. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FK Metalac Nemanja Anđelković. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FK Radnički: Žarkowi Markoviciowi w 75. i Aleksandarowi Pejoviciowi w 78. minucie.

Między 79. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy FK Radnički: Stefan Mitrović, Nenad Gavrić, Dušan Pantelić, na ich miejsce weszli: Todor Petrović, Dušan Stoiljković, Ilija Spasic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aleksandara Desančicia, Filipa Antonijevicia, Vieljeux Mboungou zajęli: Ilija Milićević, Nikola Grbović, Nikola Popović. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Filip Antonijević79′
 21′ 75′ Žarko Marković
Jovan Vlalukin
38′ Nikola Stevanović
Miloš Vranjanin30′ 35′
79′ Nenad Gavrić
Aleksandar Desančić24′ 79′
86′ Dušan Pantelić
Bojan Gočanin
78′ Aleksandar Pejović
Milan Jokić40′
46′ Kristijan Živković
Stefan Đurić63′
69′ Nemanja Kojić
Aleksandar Katanić
 44′ 79′ Stefan Mitrović
Ljubiša Pecelj
79′ Todor Petrović
Aleksandar Vasiljević40′
46′ Nemanja Subotić
Nikola Grbović79′
Nenad Šljivić
Jovan Kokir
Ognjen Bjeličić
Marko Zoćević63′
69′ Filip Kasalica
Nikola Popović79′
86′ Ilija Spasic

79′ Dušan Stoiljković

Drużyna FK Radnički postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.