Liga serbska - 1. kolejka Super Ligi: FK Proleter Novi Sad - Rad Belgrad 2-0 (2-0)

W meczu 1. kolejki serbskiej Super Ligi, który rozegrany został 1 sierpnia, drużyna Proleteru zwyciężyła z Radem 2-0 (2-0). Spotkanie odbyło się na Stadionie Karađorđe w Nowym Sadzie.

V. Živojinović 32',41'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Proleteru wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Proleteru w 32. minucie spotkania, gdy Viktor Živojinović strzelił pierwszego gola.

Niedługo później Viktor Živojinović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Proleteru, zdobywając kolejną bramkę w 41. minucie pojedynku. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Drugą połowę drużyna Radu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dušana Živkovicia, Ljubomira Kovačevicia weszli Nikola Grubišić, Jovan Zogović. W 57. minucie Vanja Ilić zastąpił Aleksandara Busnicia.

Między 58. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Proleteru: Uroš Vesić, Danilo Bacanović, Branislav Jovanović, na ich miejsce weszli: Boško Papović, Jovan Ilić, Dušan Joković. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Uroša Damnjanovicia, Sašy Jovanović zajęli: Veljko Trifunović, Marko Dedijer. Między 66. a 84. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Radu i jedną drużynie przeciwnej.

Đorđe Bašanović
90′ Branislav Jovanović
Marko Dobrijević
Leandro Climaco Pinto
Nikola Đorić
76′ Danilo Bacanović
Vanja Ilić57′
66′ Uroš Vesić
Saša Jovanović83′
 32′, 41′ Viktor Živojinović
Dušan Živković46′
Vladan Elesin
Stojan Leković
90′ Dušan Joković
Uroš Sekulić
Marko Janković
Miloš Tanović
76′ Jovan Ilić
Aleksandar Busnić57′
66′ 84′ Boško Papović
Marko Dedijer83′

Nikola Grubišić46′

Veljko Trifunović58′

Jovan Zogović46′

Piłkarze Proleteru obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Radu w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.