Liga serbska - 1. kolejka Super Ligi: FK Mladost Lučani - FK Radnik Surdulica 2-1 (0-1)

W spotkaniu 1. kolejki serbskiej Super Ligi, które rozegrane zostało 20 lipca, zespół FK Mladost wygrał z FK Radnik 2-1 (0-1). Mecz na Gradski Stadion w Užice obejrzało 1 000 widzów.

1. kolejka Serbia - Super Liga
2019-07-20 20:00 | Stadion: Gradski Stadion | Widzów: 1000 | Arbiter: I. Stoilković
Z. Danoski 16'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć jedenastka FK Radnik wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter ukarał kartką Bogdana Miloševicia, piłkarza FK Mladost.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Radnik w 16. minucie spotkania, gdy Zoran Danoski strzelił pierwszego gola. W 30. minucie sędzia pokazał kartkę Ivanowi Miloševiciowi z FK Mladost.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FK Radnik.

Na drugą połowę zespół FK Radnik wyszedł w zmienionym składzie, za Ranka Jokicia wszedł Sead Islamović. W 58. minucie Bogdan Milošević zastąpił Ivana Obrovaca.

W tej samej minucie w drużynie FK Radnik doszło do zmiany. Risto Ristović wszedł za Uroša Damnjanovicia. W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Vladimira Radivojevicia z FK Mladost, a w 69. minucie Seada Islamovicia z drużyny przeciwnej. W 70. minucie bramkę wyrównującą zdobył z karnego Predrag Pavlović.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Nenadowi Stankoviciowi, piłkarzowi FK Radnik. Chwilę później trener FK Radnik postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Zorana Danoskiego wszedł Vladan Pavlović, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół FK Radnik nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał spotkanie. W 76. minucie arbiter przyznał kartkę Predragowi Đorđeviciowi z jedenastki FK Radnik.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę FK Mladost przyniosły efekt bramkowy. Gola na 2-1 na trzy minuty przed zakończeniem spotkania strzelił Ivan Obrovac.

W 90. minucie boisko opuścili piłkarze FK Mladost: Uroš Sinđić, Ivan Pešić, a na ich miejsce weszli Vladimir Radivojević, Predrag Pavlović. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Ivan Kričak
10′ 58′ Bogdan Milošević
Dušan Stevanović
30′ Ivan Milošević
Uroš Damnjanović58′
Miloš Šatara
Zoran Danoski  16′ 75′
 70′ (k.) 90′ Predrag Pavlović
Predrag Đorđević76′
67′ 90′ Vladimir Radivojević
Vladan Pavlović75′
58′  87′ Ivan Obrovac
Ognjen Dimitrić
90′ Ivan Pešić
Sead Islamović46′ 69′
90′ Uroš Sinđić
Bratislav Pejčić
Đorđe Babić
Risto Ristović58′
Stefan Tešić
Luka Mićić

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.