Liga serbska - 1. kolejka Super Ligi: FK Mačva Šabac - FK Bačka Palanka 1-0 (0-0)

1 sierpnia na Stadionie FK Mačva w Šabacu odbyło się spotkanie 1. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Mačva i FK Bačka. Mecz zakończył się zwycięstwem FK Mačva 1-0.

F. Božić 56'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół FK Mačva wygrał aż cztery razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między pierwszą a 25. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 53. minucie arbiter ukarał kartką Slađana Mijatovicia, piłkarza FK Bačka.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FK Mačva w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Božić.

W 59. minucie kartkę otrzymał Igor Ristivojević z jedenastki gospodarzy. W 60. minucie Milenko Škorić zastąpił Nikolę Krčmarevicia. W następstwie utraty gola trener FK Bačka postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Mladena Lukicia i na pole gry wprowadził napastnika Dobrivoje Velemira. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Między 72. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze FK Mačva: Milos Zukanović, Filip Božić, Branislav Marković, na ich miejsce weszli: Nikola Milinković, Ivan Obrovac, Đorđe Šušnjar. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Miloša Zličicia, Marka Panticia zajęli: Luka Ratković, Nikola Njamculović. W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Filipa Pejovicia z FK Mačva, a w 90. minucie Stefana Jovanovicia z drużyny przeciwnej.

Slađan Mijatović53′
84′ Filip Pejović
Milenko Škorić25′ 60′
59′ Igor Ristivojević
Dimitrije Tomović
Miloš Adamović
Nemanja Zdravković
 56′ 81′ Filip Božić
Krsta Đorđević
Stefan Dabić
Mladen Lukić60′
20′ Lazar Ivić
Marko Pantić90′
90′ Branislav Marković
Nikola Žakula
77′ Milos Zukanović
Nikola Krčmarević60′
77′ 1′ Nikola Milinković
Nikola Njamculović90′
81′ Ivan Obrovac
Marko Stojanović
Nikola Subotić
Andreja Lazović
90′ Đorđe Šušnjar
Dejan Parađina

Luka Ratković72′

Dobrivoje Velemir60′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom FK Mačva, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Drużyna FK Mačva w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał czterech zmian.