Liga serbska - 1. kolejka Super Ligi: FK Čukarički Stankom - FK Napredak Kruševac 1-0 (1-0)

20 lipca na Stadionie na Banovom brdu w Belgradzie odbyło się starcie 1. kolejki serbskiej Super Ligi pomiędzy drużynami FK Čukarički i FK Napredak. Mecz zakończył się zwycięstwem FK Čukarički 1-0. Pojedynek obejrzało 600 widzów.

1. kolejka Serbia - Super Liga
2019-07-20 20:00 | Stadion: Stadion na Banovom brdu | Widzów: 600 | Arbiter: N. Simović
FK Čukarički Stankom
FK Napredak Kruševac
1
0
L. Stojanović 42'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 spotkań zespół FK Čukarički wygrał 17 razy i zanotował dziewięć porażek oraz pięć remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 12. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom FK Napredak i dwie drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Luka Stojanović wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Čukarički, strzelając gola w 42. minucie spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Čukarički.

Na drugą połowę drużyna FK Čukarički wyszła w zmienionym składzie, za Lukę Luković wszedł Veljko Birmančević. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 53. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FK Napredak: Nikoli Aksentijević i Milošowi Ožegoviciowi.

W 58. minucie Miloš Ožegović został zastąpiony przez Aleksandara Desančicia. W 59. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lukę Stojanovicia, zawodnika gospodarzy. Po chwili trener FK Napredak postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Marka Pavicievicia. Na boisko wszedł Andrej Ilić, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 69. minucie w drużynie FK Čukarički doszło do zmiany. Bojica Nikčević wszedł za Milutina Vidosavljevicia. Na 13 minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę obejrzał Marko Docić, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W 78. minucie Bojica Nikčević został zmieniony przez Aleksandara Đorđevicia, co miało wzmocnić drużynę FK Čukarički. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ivana Đoricia na Jovana Markoskiego.

Arbiter wręczył żółte kartki zawodnikom FK Čukarički: Miroslavowi Bogosavacowi w 80. i Nemani Beliciowi w 90. minucie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Vidosavljević
90′ Nemanja Belić
Marko Milošević
80′ Miroslav Bogosavac
Nikola Aksentijević53′
Boris Kopitović
Mitar Ćuković26′
Nikola Ćirković
Miloš Milovanović
21′ 77′ Marko Docić
Tomislav Pajović41′
35′ Stefan Kovač
Ivan Đorić80′
46′ Luka Luković
Igor Ivanović
 42′ 59′ Luka Stojanović
Miloš Ožegović53′ 58′
Stefan Šapić
Ibrahima Mame N'Diaye
Slobodan Tedić
Marko Pavićević68′
69′ Milutin Vidosavljević
Đuro Zec12′
Đorđe Petrović
Nemanja Andijanić
Dimitrije Kamenović
Milan Obradović
46′ Veljko Birmančević
Aleksandar Desančić58′
78′ Aleksandar Đorđević
Nikola Eskić
69′ 78′ Bojica Nikčević
Jovan Markoski80′
Darko Puškarić
Milan Spremo
Kosta Aleksić
Andrej Ilić68′

Jeśli zespół FK Napredak nie wykorzystał 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał pięć żółtych kartek i jedną czerwoną piłkarzom FK Čukarički, natomiast zawodnikom gości pokazał pięć żółtych.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.